بیوگرافی ولنتینو گاراوانی

ولنتینو گاراوانی یک طراح مد ایتالیایی است که بیشتر به دلیل بنیان‌گذاری شرکت سهامی ولنتینو شناخته شده است.

خلاصه داستان

ولنتینو گاراوانی در ووگرای ایتالیا در ۱۱ مه ۱۹۳۲ متولد شد. ولنتینو، از سن نوجوانی شروع به تحصیل طراحی مد کرد، تحصیلات رسمی خود را در پاریس تکمیل کرد و خط خود را در رم در سال ۱۹۵۹ افتتاح کرد. در اواسط دهه ۱۹۶۰ ولنتینو، طراح لباس مورد علاقه بسیاری از زنان خوش‌پوش جهان از جمله ژاکلین کندی بود. در میان کارهای خود یک سایه رنگ مخصوص پارچه دارد که به نام قرمز ولنتینو شناخته شده است.

زندگی و حرفه

او در سن نوجوانی در صنعت مد کار می‌کرد و با طراحان محلی از جمله عمه خود رزا کار می‌کرد. آموزش رسمی او در پاریس، در دانشکده هنرهای زیبا و اتاق اتحادیه طراحان مد با کیفیت بالای پاریسی برگزار شد. ولنتینو کار حرفه‌ای خود را به عنوان یک شاگرد در سالن‌های جین دسه و گای لاروچه شروع کرد.

خانه مد ولنتینو

ولنتینو در سال ۱۹۵۹ پاریس را به دلیل افتتاح یک خانه مد در رم ترک کرد. او مدل کسب‌وکار خود را بر اساس خانه‌های بزرگ مد که در پاریس دیده بود انتخاب کرد. ولنتینو در نمایش‌های اولیه خود، به دلیل لباس‌های قرمز خود به‌سرعت اعتبار پیدا کرد، به‌نحوی‌که «قرمز ولنتینو» به‌طور گسترده‌ای شناخته شده بود.

در سال ۱۹۶۰، ولنتینو با جیانکارلو گیامتی در رم ملاقات کرد. پس از مدتی گیامتی، دانشجوی معماری، به شریک ولنتینو تبدیل شد، هر دو حرفه‌ای و رمانتیک بودند. این زوج با هم شرکت ولنتینو را به عنوان یک برند بین‌المللی شناخته‌شده توسعه دادند. اولین حضور بین‌المللی ولنتینو در سال ۱۹۶۲ در کاخ پیتی در فلورانس اتفاق افتاد. آن نمایش نشان‌دهنده شهرت طراح بود و توجه اجتماعی و زنان اشرافی از سراسر جهان را به خود جلب کرد.

در طی چند سال، طرح‌های ولنتینو به عنوان سرآمد طراحی‌های ایتالیایی در نظر گرفته شد. در سال ۱۹۶۷، جایزه معتبر مد نیمن مارکوس را دریافت کرد. فهرست مشتریان آن شامل بیگام آقا خان، ملکه پائولا بلژیک و ستاره‌های سینمایی چون الیزابت تیلور و آدری هپبورن است.

ژاکلین کندی

ژاکلین کندی از جمله مشتریان برجسته ولنتینو بود. کندی پس از چند سری تحسین دوستانش در مورد کارهای مختلف ولنتینو به طرح‌های وی علاقه‌مند شد. در سال ۱۹۶۴، کندی شش لباس سیاه و سفید سفارش داد که در طی یک سال پس از قتل همسرش، جان اف کندی، پوشید. او از همان لحظه تبدیل به یک دوست و مشتری می‌شود و نام «ولنتینو» را به نماد خود در دنیای مد تبدیل می‌کند. ولنتینو همچنین لباس‌هایی را که کندی در سال ۱۹۶۸ در مراسم عروسی خود با صاحب‌امتیاز شرکت کشتیرانی، آریستوتله اوناسیس، پوشید را طراحی کرد.

ولنتینو بااینکه روابط قوی با فلورانس و رم داشت، بیشتر دهه ۱۹۷۰ را در نیویورک گذراند. علاوه بر دوستی وی با جکی کندی، وی با دوستان هنری خود مانند اندی وارهول همکاری نزدیکی داشت. در طول دوره حرفه‌ای خود، طرح‌های اصلی وی، ولنتینو ولنتینو گاراوانی، ولنتینو رم و ولنتینو R.E.D بوده است.

زندگی شخصی ولنتینو گاراوانی

ولنتینو و گیامتی املاک خود را در سراسر جهان از جمله ویلاهایشان در اسپانیا، فرانسه و سوئیس حفظ می‌کنند. این خانه‌ها با آثار هنری که آن‌ها مشتاقانه گردآوری کرده‌اند پر می‌شوند. ولنتینو علاقه شدیدی به سگ‌ها دارد بخصوص نژاد پاگ که بسیاری از آن‌ها را دارد.

ادامه مسیر حرفه‌ای و بازنشستگی

در سال ۱۹۹۸، ولنتینو و گیامتی شرکت خود را در حدود ۳۰۰ میلیون دلار به هلدینگ ایتالیایی HdP فروختند. در سال ۲۰۰۲، HdP برند ولنتینو را به مارزوتو آپارل فروخت. ولنتینو در طول این تغییرات به طور فعال با شرکت درگیر شد.

در سال ۲۰۰۷، والنتینیو اعلام کرد که در ماه ژانویه سال بعد، آخرین نمایشگاه خود را برگزار خواهد کرد. در این نمایش که در نمایشگاه موزی رودین در پاریس اجرا شد، مدل‌های افسانه‌ای از جمله نائومی کمپبل، کلودیا شیفر و اوا هرزیگوا که در طول حرفه خود با ولنتینو کار کرده بودند، حضور داشتند.

بیوگرافی ولنتینو گاراوانی
نمایش پروفایل

فشن بلاگر

این مطلب برای شما تهیه شده است، پس دیدگاه شما برای ما مهم است

دیدگاه خود را ثبت کنید

شوآنا
ریست کردن رمز ورود