شیک پوشی برای عموم آزاد است!

الکساندر ونگ از طراحان مد نکته جالب توجهی راجع به حقیقت و ماهیت اصلی شیک پوشی بیان کرده است: «هر کسی می تواند برای یک میهمانی شب، به گونه‌ای لباس بپوشد که شیک و عالی شود. اما مهم این است که در زندگی روزمره خود چطور لباس می‌پوشیم؟»

شیک پوشی برای عموم

در این نوشته سعی بر یادآوری چند نکته ساده است که به نوبه خود در شیک پوشی، جذابیت بیشتر روزمره، و احساسی که نسبت به خود داریم موثرند ولی گاهی فراموش میشوند.

زینت بیشتر

حداقل از یک اکسسوری (زیورآلات و لوازم جانبی) برای پوشش مورد نظرتان استفاده کنید. یک دستبند مهره‌ای یا  گردنبند سنگی می‌تواند در جذابتر شدنتان کمک کند. البته نباید زیاده روی کرد. کوکو شنل طراح مد فرانسوی (۱۸۸۳-۱۹۷۱) در این رابطه راهنمایی مفیدی دارد. او می‌گوید:

«از آخرین قطعه ی زیورآلات و لوازم جانبی‌تان برای یک ست پوشش صرف نظر کنید».

شیک پوشی

شیک پوشی

زینت بیشتر

لباس‌ها هم خسته میشوند!

مواظب لباس‌هایتان باشید و آن‌ها را در بهترین حالت نگهداری کنید. از جمله موارد مهم اینکه به برچسب لباس‌ها در موقع خرید دقت کنید. فراموش نکنید که پشت و رو کردن لباس‌های تیره و جین هنگام شست‌وشو، بستن دگمه‌ها و کشیدن زیپ‌های لباس‌ها در هنگام آویختن به طول عمر لباس‌هایتان می‌افزاید. همینطور بطور مداوم مثلاً کل هفته یک شلوار یا مانتو را نپوشید زیرا باعث از بین رفتن فرم و حالت اولیه لباس‌ها میشود. پس برای لباس‌هایتان هم قایل به تعطیلات آخر هفته در کمدتان باشید.

شیک پوشی

نگهداری از لباسها

شیک پوشی

علایم شست‌وشو برگرفته از سایت پردیبا

کاربردهای دیگر لباس

اگر لباس‌هایتان مستهلک شده‌اند می‌توانید آن‌ها را تبدیل به کیف، شال، گل‌های تزیینی یا حتی ساک خرید پارچه‌هایی و… تبدیل کنید.

شیک پوشی

بازیافتی های دوست داشتنی

یک موقعیت برد-برد

تابحال چیزی راجع به قانون پارتو یا قانون بیست-هشتاد شنیده‌اید؟ این قانون در تمامی اصول مدیریت جاری است حتی در کارهای ساده روزانه. در مورد کمد لباس‌هایتان به این معنی است که شما هشتاد درصد مواقع از بیست درصد لباس‌های کمدتان استفاده می‌کنید.

بعنوان مثال حتماً  برای شما هم پیش آمده که یک لباس هدیه گرفته‌اید ولی اصلاً از آن خوشتان نمی‌آید یا دیگر سایز لباس به شما نمی‌خورد یا به هر دلیل دیگری تعدادی لباس سالم در کمدتان بلااستفاده مانده‌اند. بهترین راه این است که لباسهای این‌چنینی را به خیریه‌ها بدهید تا هم کمدتان آزاد شود و هم دعای خیر نیازمندان به همراهتان باشد.

شیک پوشی

یک راه حل خوب

تغییر و نوآوری به سبک خودتان

حتماً برای یک تغییر چشم‌نواز و نوآورانه در پوششتان لازم نیست لباسی جدید یا گران قیمت بخرید. می‌توان همان لباس‌های قبلی را کمی تغییر داده یا یک لباس ساده بخرید و با سلیقه ی خودتان آن را تزیین کنید. مثلاً با ماژیک مخصوص پارچه میتوان طرح‌های متنوعی ترسیم کرد و یا تور و منجوق‌هایی که مدت‌ها بدون استفاده مانده‌اند برای تزیین لباستان استفاده کنید.

شیک پوشی

خلاقیت جذاب

شیک پوشی

خلاقیت های ساده

یکی برای همه، همه برای یکی!

تنها برای یک شرایط خاص لباس نخرید. با رعایت این نکته برای هماهنگی لباس‌ها شانس بیشتری داشته و لباس‌هایتان تکراری به نظر نمی‌آیند. بعنوان مثال از یک شال ساده می‌توان خلاقانه استفاده کرد.

شیک پوشی

شیک پوشی

و آخر اینکه…

خانم‌های شیک‌پوش پیگیر اخبار و اطلاعات جدید در حوزه مد هستند، ولی نه به این معنی که کورکورانه دنباله‌رو آن‌ها باشند. بعلاوه آنها با اعتماد به سلیقه خود بهترین انتخاب در پوشش را بر می‌گزینند. با تمام این اوصاف نباید پیروی دائمی از مد باعث تخریب محیط‌زیست شود. طبق آمار، رنگرزی نساجی بعد از کشاورزی، دومین عامل اصلی آلوده شدن آب‌های سالم جهان است. تولید یک کیلو پارچه باعث تولید بیست و سه کیلوگرم گاز گلخانه‌ای  به طور متوسط  می‌شود. مهمتر اینکه غیر از انگشت شمار پوشاک دوستدار محیط زیست، اکثر پوشاکی که در حال حاضر تولید می‌شوند ترکیبی از چندین جنس با کیفیت پایین هستند که غالباً شامل پلی استر هم می‌شوند و فرایند بازیافت لباس‌ها را سخت تر می‌کند چرا که برای بازیافت باید مواد مختلف از همدیگر جدا شوند. جان کلام، شیک پوشی هوشمندانه شما محیط‌ زیست‌تان را نیز حفظ میکند.

شیک پوشی

محیط زیست و مد سریع (مد یکبار مصرف)

شیک پوشی برای عموم آزاد است!
4.9 (97.78%) 9 votes
نمایش پروفایل

فشن بلاگر

این مطلب برای شما تهیه شده است، پس دیدگاه شما برای ما مهم است

دیدگاه خود را ثبت کنید

شوآنا
ریست کردن رمز ورود