روبرتو کاوالی ، تاریخچه برند (از آغاز تا پایان)

روبرتو کاوالی در ۱۵ ام ماه نوامبر سال ۱۹۴۰ در فلورانس به دنیا آمد و در جایی بزرگ نشد که اطرافش را مد فرا گرفته باشد، ولی در خانه، هنر، رنگ‌ها و حس خلاقیت را پیدا کرد. پدربزرگ او، جوزپه روسی، یک ترند تصویری برجسته را از سوی ماچییولی در اواسط قرن نوزدهم در فلورانس ایجاد کرد و نقاشی‌هایش را در اتاق‌های تاریخی گالری اوفیزی در فلورانس به نمایش گذاشت.

پدرش زمانی که او چهار سالش بود فوت کرد و از آن زمان او از مادرش مارسلا راهنمایی گرفت، کسی که نقشی اساسی در تصمیم روبرتو برای مطالعه هنرهای زیبا داشت. مادامی که روبرتو مطالعاتش را در مدرسه هنر فلورانس کامل می‌کرد، متوجه شد که آینده‌اش ماورای فرصت‌های ارائه‌شده توسط شایستگی‌های موجود است. مسیر او به سمت موفقیت در جایی دیگر بود: در جهان تصویرسازی، نوآوری و خلاقیت.

از نقاشی تا چاپ

اواسط دهه شصت: روبرتو کاوالی نقاشی کرد، اما زمان زیادی را در مقابل سه‌پایه نقاشی‌اش نگذاشت. در عوض، به میزان زیادی مسافرت می‌کرد. او اغلب به کومو، خانه مشهورترین ابریشم‌بافان ایتالیایی سفر می‌کرد. با مشاهده وضعیت تولید ابریشم و نحوه چاپ در آنجا، در بخش صنعتی ابریشم، کاری واقعاً نوآورانه را ابداع کرد. روبرتو به‌زودی اجرای یک استودیوی ۱۶ نفره را به دست گرفت و شخصاً بر هر سفارش مدیریت می‌کرد. این آغاز چاپ کاوالی بود، تقریباً یک نشان تجاری، که ماورای تلاش‌هایش در همانندسازی قابل شناخت است.

بااین‌حال، دنیای مد بر او چشم داشت و خیلی زود فرصتی فوق‌العاده برای او فراهم شد. فلورانس میزبان نمایشگاه کفش جهانی بزرگی بود. روبرتو ماریو ولنتینو را ملاقات کرد. هر دوی آن‌ها از تکنیک چاپی که روی ابریشم استفاده می‌شد را روی چرم مورد استفاده قرار دادند. در مدت‌زمانی کوتاه، چاپ‌های روی چرم، امضای ماریو ولنتینو، پیر کاردین و هرمس را با خود به همراه داشتند، چرا روبرتو کاوالی در بین آن‌ها نباشد؟

شگفتی عمومی و موفقیت آنی زمانی برای روبرتو به وجود آمد که لباس‌های شب و شنایش را از جنس چرم چاپی به نمایش گذاشت. او به فلورانس بازگشت و تصمیم گرفت تا خلاقیتش را به سمت موردی غیرمنتظره پیش برد: جین.

در سال ۱۹۷۲، در سالا بیانکای قصر پیتی در فلورانس، شلوارهای وصله‌دار، لباس‌های کوتاه، کت‌های ماکسی چرمی و جین مرکز توجه نمایش‌های مد شدند و روبرتو کاوالی کم‌کم در بازار در حال ظهور ایالات‌متحده مشهور شد.

روبرتو کاوالی در دنیای معاصر

در دنیای مد، در دهه ۸۰ روبرتو خودش را کاملاً وقف کار خود کرد و با ایجاد طرح‌های جدید شهرتش بیش‌ازپیش شد. او به ستاره مد دهه ۹۰ بدل شد، پدیده‌ای که استوار و پابرجا باقی ماند. خلاقیت و تصویرپردازی با پژوهش و فناوری به هم گره خوردند. طرح‌های چاپی معمولی کاوالی به میزان زیادی امروزی در نظر گرفته شدند. حتی تصویرگری حیوانات کلاسیک به نشانی متمایز واقعی بدل شد که متداوماً خودش را از طریق قالب‌های معاصر بازسازی می‌کرد.

 

نمایش پروفایل

فشن بلاگر

این مطلب برای شما تهیه شده است، پس دیدگاه شما برای ما مهم است

دیدگاه خود را ثبت کنید

شوآنا
ریست کردن رمز ورود