نمایشگاه مد – مانکن‌های رالف پوچی ۲۰۱۵

نمایشگاه مد مانکن‌های رالف پوچی، نمایشگاهی در موزه هنر و طراحی در نیویورک، کار رالف پوچی را که مانکن‌های آن تغییرات تاریخی در فرهنگ بصری مردم را در طی بیش از ۳۰ سال نشان می‌دهد، به نمایش گذاشته است.

رالف پوچی: هنر مانکن‌ها طبقه‌ای از موزه منهتن را اشغال می‌کند و منتخبی از مانکن‌هایی که مربوط به ۱۹۸۰ تا ۲۰۰۰ هستند و همچنین استودیوی مینی مجسمه‌هایی برای نمایش ساخت مدل به‌صورت زنده، را شامل می‌شود.

باربارا پاریس گیفورد، مدیر نمایشگاه گفت:

«مانکن‌ها شاخه مهمی از طراحی خلاقانه هستند و عنصری حیاتی برای فرهنگ بصری ما به شما می‌روند. ما هرروز آن‌ها را می‌بینیم اما اغلب از آن‌ها می‌گذریم، دقیقاً به همان اندازه خود لباس، نشان دادن آن‌ها اهمیت دارد. به این معنا، آن‌ها مانند فریم‌های نقاشی هستند که شما آن‌ها را در موزه میبینید-بسیار مهم هستند اما نادیده گرفته می‌شوند».

توضیحات نمایشگاه مد مانکن‌های رالف پوچی

۲۴ مانکن انتخاب‌شده از آرشیو پوچی برای نمایش شامل بردلند-همکاری با هنرمند آمریکایی کوبایی به نام روبن تولیدو از سال ۱۹۸۸- مانکن خاکستری تیره بدون سر و دست بر روی پایه نقره‌ای فلزی با نیمه منحنی نیمه جامد مانند بدن یک گاو نر بجای پا.

تکه‌های دیگر شامل سوئیرلی، مانکن غول یک‌چشم بنفش مربوط به سال ۲۰۰۰ که با همکاری هنرمندی آمریکایی به نام کنی شرف تولید شد و الهه المپیک-تندیس طلایی آمازونیایی مربوط به سال ۱۹۸۶، طراحی‌شده توسط طراح محصول فرانسوی به نام آندره پوتمن. مانکن‌ها در مقابل پس‌زمینه‌ای قرمز با گروه کوچک‌تری از پایه‌های سفید دایره‌ای به نمایش در آمدند.

گیفورد می‌گوید:

«وقتی هدف نشان دادن این است که ما می‌خواهیم خود را چگونه ببینیم، داشتن داستان‌های استثنایی برای گفتن کار زیاد سختی نیست. همان‌طور که ما داستان‌های مربوط به مکان‌های رالف پوچی را گوش می‌دادیم، فهمیدیم که بازدیدکنندگان ما می‌توانند توری فرهنگی را از سال‌های ۱۹۸۰، ۱۹۹۰ و ۲۰۰۰ را درحالی‌که آن‌ها را می‌بینند، تجربه کنند. او تغییر استانداردهای زیبایی ازجمله، تنوع قومی، سیلوئت‌ها و شکل‌های بسیار قدرتمند و عضلانی زنانه را مورد بررسی قرار داد».

ورزش، مانکنی که روی دست ایستاده است مربوط به سال ۲۰۰۷، و موشن ۲، حالت خم‌شده یا قوزکرده مربوط به سال ۲۰۱۳، مثال‌هایی از تجربیات پوچی با آوردن حرکت در طراحی‌هایش است.

نکات جذاب و خواندنی

گیفورد می‌گوید:

«رالف پوچی، در میان بهترین سازنده‌هایی است که کسب‌وکارشان هنوز در نیویورک است و اهدافشان هنوز این است که با دست بسازند. طراحی و روند ساخت آن‌ها، نمونه تقاطعی است میان هنر، صنایع‌دستی و طراحی. رالف حرکت را در مانکن‌ها قرار داد؛ او به‌طور گسترده آزمایش کرد که سر مانکن به‌طور خاص چه شکلی می‌تواند به خود بگیرد و اشکال مجسمه‌ای را برای ایجاد آن اضافه کرد و این کار باعث شد که هیچ انعکاسی از بدن انسان نداشته باشد».

وقتی به کسب‌وکار خانوادگی‌اش در سال ۱۹۷۶ پیوست، شروع به کار کردن با مانکن‌ها کرد و از آن زمان تاکنون نمایشگاه خودش را به‌طور گسترش داد تا بتواند آن را با مبلمان پوشش دهد و در ان از نورپردازی‌هایی که توسط طراحان بین‌المللی انجام شده است، استفاده کند.

این نمایشگاه در MAD تا ۳۰ آگوست ادامه دارد.

نمایشگاه مد – مانکن‌های رالف پوچی ۲۰۱۵
نمایش پروفایل

فشن بلاگر

شوآنا
ریست کردن رمز ورود