بیوگرافی رالف لورن

رالف لورن یک طراح پوشاک آمریکایی است که به خاطر خط پوشاک ورزشی پولوی رالف لورن، محوریت امپراتوری مد او شناخته شده است.

پیشینه و سال‌های اولیه زندگی

رالف لورن در برانکس، نیویورک سیتی در ۱۴ ام ماه اکتبر سال ۱۹۳۹ متولد شد. والدینش فریدا و فرانک مهاجرین یهودی اَشکِنازی بودند که از بلاروس فرار کرده بودند.

در سن ۱۶ سالگی، رالف و برادرش جری نام خانوادگی خود را به لورن تغییر دادند. برادر دیگرشان، لنی، این نام را حفظ کرد. رالف به علت حس مد بی‌نظیرش به‌عنوان یک نوجوان شناخته شده است. او برای ورود به دانشگاه باروک در منهتن، ثبت‌نام کرد، جایی که او به مدت دو سال در حوزه کسب‌وکار مطالعه کرد. بعد از دوره کوتاهی حضورش در ارتش، لورن در برادران بروکس به شغل فروشندگی پرداخت.

توسعه یک برند بین‌المللی

در سال ۱۹۶۷، در حال کار برای باو برومل، لورن کار طراحی کراوات‌های مردانه‌اش را با برشی بزرگ‌تر و برندسازی آن‌ها تحت اسم «پولو» و فروششان در فروشگاه‌های بزرگ، مانند بلومینگدیل آغاز کرد. لورن قادر بود تا کسب‌وکارش را با یک وام ۳۰٫۰۰۰ دلاری گسترش دهد و در نهایت طراحی‌هایش را به خط پوشاک کامل‌تری بسط دهد.

در سال ۱۹۷۰، لورن به خاطر طراحی‌های مردانه‌اش جایزه کتی (Coty) را برنده شد. با شناخته‌تر شدنش، او خط کت‌وشلوارهای زنانه دوخته‌شده به سبک مردانه را راه‌اندازی کرد.

سپس در سال ۱۹۷۲، لورن یک پیراهن آستین‌کوتاه کتان را در ۲۴ رنگ روانه بازار کرد. این طرح، با لوگوی مشهور شرکت مطرح شد – یک بازیکن چوگان که توسط تنیس‌باز حرفه‌ای رنه لاکست خلق شده بود – به امضای ظاهری برند رالف لورن بدل شد.

لورن به علت سرمایه‌گذاری در یک سبک الهام‌بخش و نشان افتخار کلیدی که تحریک‌کننده اصالت بریتانیایی بود، به محصولات زیبایی آمریکایی کلاس بالا اشاره داشت. ایده‌های مد لو توسط عده‌ای برای خیلی نوآورانه نبودن موردانتقاد قرار گرفت، درحالی‌که توسط مشتریانی که ظاهرهای  دست‌یافتنی را می‌پسندیدند، مورد استقبال قرار گرفت.

لورن برند را برای یک خط پوشاک لوکس جهانی‌شدن گسترش داد: تحت عنوان رالف لورن ارغوانی، یک خط پوشاک از RRL، کالکشن مبلمان منزل رالف لورن خانگی و مجموعه‌ای از عطریات. پولو هم‌اکنون پوشاک مردان، زنان و کودکان را تولید می‌کند و صدها فروشگاه بین‌المللی دارد.

لورن همچنین یونیفرم‌های المپیک را برای بازی‌های تابستانی ۲۰۱۲ تیم ایالات‌متحده آمریکا طراحی کرد.

زندگی شخصی رالف لورن

لورن با یک معلم و منشی نیمه‌وقت ریکی آن لوبیر در شهر نیویورک در سال ۱۹۶۴ ازدواج کرد. لورن‌ها، صاحب سه فرزند به نام‌های اندرو، دیوید و دیلان شدند. دیوید لورن تنها یکی از سه نفری است که موفق شد کار حرفه ایش به پولو برسد. در سال ۲۰۱۱ او با لورن بوش، برادرزاده رئیس‌جمهور جورج دبلیو بوش و نوه دختری رئیس‌جمهور جورج اچ دبلیو بوش ازدواج کرد. اندرو یک تهیه‌کننده فیلم است، درحالی‌که دیلن مالک فروشگاه آب‌نبات فروشی دیلن در نیویورک است.

لورن یک ترس از سلامتی او را فرا گرفت، زمانی که در اواسط دهه ۱۹۸۰ تحت عمل جراحی برای برداشتن تومور خوش‌خیمی از مغزش قرار گرفت. او از آن زمان به تعدادی از مراکز تحقیقاتی در حوزه سرطان و مراقبت در این حوزه سرمایه در اختیارشان قرار داده . در سال ۱۹۸۹ یکی از تأسیس کنندگان مرکز نینا هاید را در دانشگاه جورجتاون برای پژوهشگاه سرطان سینه بوده است.

در سال ۲۰۰۵، لورن مجموعه اتومبیل‌های قدیمی‌اش را در موزه هنرهای زیبا در بوستون به نمایش گذاشت. در سال ۲۰۱۱ نیز بخشی از مجموعه اتومبیل‌های او در پاریس به نمایش درآمد.

بیوگرافی رالف لورن
نمایش پروفایل

فشن بلاگر

این مطلب برای شما تهیه شده است، پس دیدگاه شما برای ما مهم است

دیدگاه خود را ثبت کنید

شوآنا
ریست کردن رمز ورود