پیر کاردین ، تاریخچه برند (از آغاز تا پایان – قسمت دوم)

در ادامه قسمت قبل، در این مطلب به بیان باقی تاریخچه برند پیر کاردین افسانه‌ای می‌پردازیم:

عروسک پیر کاردین

در سال ۱۹۸۵، خط تولید کاملاً جدید و انحصاری عروسک‌های پیر کاردین راه‌اندازی شد. در همان سال، شرکتی آلمانی به نام هوتشنتتر، شروع به راه اندازه خط تولید ماکسیم کرد. پیر جایزه خلاق‌ترین مرد میلانو، آسکات بران را از آن خود کرد. عطر زنانه ماکسیم نیز در همان سال راه‌اندازی شد. پیر کاردین، توسط رئیس‌جمهور فرانسه به‌عنوان فرمانده ارتش انتخاب شدد. پیر برای بازدید از نمایش مد در همان سال به  چین رفت. رستوران ماکسیم در نیویورک نیز افتتاح شد. در اپرای پاریس، پیر کاردین اسکار مد را از آن خود کرد. در همان سال، پیر کاردین جایزه ارکیده طلایی را برای ماکسیم از آن خود  کرد. هتل ماکسیم در پالم اسپرینگ، کالیفرنیا افتتاح شد. او همچنین قراردادی را با روسیه برای تولید لباس محلی زنانه، مردانه و بچگانه امضا کرد و مزونی بزرگ را در سال ۱۹۸۷ در آنجا افتتاح کرد.

کسب جوایز

در سال ۱۹۸۹، وزیر ایتالیا، آقای جیلیو آندروتی مدالی را به پیر کاردین اهدا کرد. سهم او در طراحی داخلی نیز باعث شد تا جایزه‌ای را در شهر نیویورک از آن خود کند. در سال ۱۹۹۰، پیر کاردین، پالمز آکادمی هنرهای عالی کاتالان سلطنتی را در سن یوردی اسپانیا از آن خود کرد. در همان سال رز کاردین، به‌عنوان عطر زنانه جدید راهی بازار شد. موزه ویکتوریا و آلبرت در لندن، کالکشن چهل‌ساله مد زنانه و سی‌ساله مد مردانه پیر کاردین را به نمایش گذاشتند.

افتتاح رستوران

در سال ۱۹۹۱، رستوران ایتالیایی لو سیرک را در خیابان ۲۰ پاریس  افتتاح کرد. در همان سال، به‌عنوان سفیر افتخاری یونسکو انتخاب شد. پیر مدال و جواهراتی را برای یونسکو طراحی کرد. در همان سال پیر به‌عنوان افسر افتخاری انتخاب شد. پیر، ستاره طلایی و نقره‌ای ژاپن را دریافت کرد. این بزرگ‌ترین افتخار در ژاپن محسوب می‌شود. پیر کاردین، نمایش مد خود را در میدان سرخ مسکو در مقابل ۲۰۰۰۰۰ نفر به نمایش درآورد.

عطر و لوازم آرایش

در سال ۱۹۹۲، کاردین کرسی آکادمی موسسه هنرهای عالی فرانسه را پذیرفت. عطر مردانه‌ای به نام انیگمه را در همان سال راهی بازار کرد. جشن رسمی پذیرش در آکادمی هنرهای عالی نیز در همان سال برگزار شد.

در سال ۱۹۹۳، پیر کاردین، مجموعه لوازم آرایشی جدیدی را معرفی کرد. رستوران دوم ماکسیم در بیجینگ افتتاح شد. پیر کاردین، اولین نمایش مد خود را در ویتنام نیز در همان سال به نمایش درآورد.

نساجی و صنایع دستی

سال ۱۹۹۴، کاردین برای نخستین بار فیدل کاسترو را در کوبا ملاقات کرد. در طی ۲۱امین سفرش به چین، پیر کاردین شهروند افتخاری شهر ژیان، پایتخت سابق امپراتوری چین شد. مرکز طراحی و مد پیر کاردین در موسسه نساجی و صنایع‌دستی در این سال افتتاح شد. پیر کاردین ۱۲۰۰امین سالگردشهر توکیوی ژاپن را با برگزاری نمایش مد خود جشن گرفت.

در شهرهای دیگر

در سال ۱۹۹۵، بوتیک و رستوران ماکسیم را در شهر مسکوی روسیه افتتاح کرد. پیر کاردین در همین سال در آفریقای جنوبی، نلسون ماندلا را ملاقات کرد. پیر کاردین برای اولین بار از برمه بازدید کرد. اولین بوتیکش را در ریگای لاتویا افتتاح کرد. در همان سال، اولین بوتیکش را در سن‌پترزبورگ روسیه افتتاح  کرد. شش پرچم یونسکو را کاردین برای یونسکو انتخاب کرد. در کریسمس، این پرچم‌ها  در پاریس در میدان کنکورد پیش از هرجای دیگری در دنیا، برافراشته می‌شوند.

صفحه اختصاصی پیر کاردین

تاریخچه برند پیر کاردین

نمایش پروفایل

فشن بلاگر

این مطلب برای شما تهیه شده است، پس دیدگاه شما برای ما مهم است

دیدگاه خود را ثبت کنید

شوآنا
ریست کردن رمز ورود