پیر کاردین ، تاریخچه برند (از آغاز تا پایان – قسمت اول)

پیر کاردین یک افسانه است و فراتر از این است که بگوییم، آثار خلاقانه او اذهان همه مردم جهان را به خود جلب کرده است و هنوز در ذهن مردم جادو و سحر خود را دارد. در ادامه به وقایع زندگی این طراح افسانه‌ای و برند مشهورش می‌پردازیم.

سیر زمانی فعالیت‌های پیر کاردین

بین سال‌های ۱۹۶۰-۱۹۷۰

۱۹۶۱- ایجاد بخش لباس‌های آماده مردانه به همراه اکسسوری آن‌ها

۱۹۶۲- ایجاد جایزه پیر کاردین در ژاپن، توسط بونکا فوکوسا به بهترین طراح سال اهدا شد.

۱۹۶۳- ایجاد بخش لباس‌های آماده زنانه

۱۹۶۶- جایزه  “گلدن اسپینینگ ویل “-“لو روئه دُر” را توسط شهر کرفلد آلمان دریافت کرد. او اولین کالکشن بچگانه را در پاریس ارائه کرد. او در خیابان ۵۹ سنت فوبورگ-اوننر ، بوتیکی برای مردان و استودیویی در ساختمانی شش طبقه تأسیس کرد.

۱۹۶۸- تأسیس بوتیک بچگانه در خیابان هشتم سنت فوبورگ-اوننر.

۱۹۷۰- تأسیس “اسپاس پیر کاردین” در پاریس: تماشاخانه تئاتر، رستوران، سینما و نمایشگاه.

دهه‌های ۱۹۷۰ تا ۱۹۸۰ – سال‌های شکوهمند

۱۹۷۳- پیر کاردین جایزه “باسیلیکا پالادیانا” را که هرساله به ونیزی موفق می‌دهند، را دریافت کرد.

۱۹۷۴- پیر کاردین “EUR” را که جایزه اسکار ایتالیایی است، برای فعالیت‌های متفاوتش در جهان کسب‌وکار نمایش دریافت کرد.

۱۹۷۵- تأسیس بوتیک طراحی در بیست و نهم سنت فوبورگ-اوننر.

۱۹۷۶- بوتیک دیگری در خیابان هفتاد و دوم سنت فوبورگ-اوننر تأسیس کرد. درر همان سال پیر جایزه طراحی دکور ایتالیایی “فرمان ارتش” را دریافت کرد.

۱۹۷۷- پیر کاردین تسیمبل طلایی اوت کوتور فرانسه را که توسط کارتیر ساخته شده بود دریافت کرد و جایزه خلاقانه‌ترین کالکشن همان فصل را نیز دریافت کرد. هم‌زمان او اولین کالکشن اوت کوتور مبلمان خود را با نام “مجسمه‌های خنده‌دار” ارائه کرد. گالری “تکامل” او در صد و هجدهم سنت فوبورگ-اوننر واقع شده است. بوتیک ماکسیم بسیار مشهور پیر محصولاتی را با نام ماکسیم به فروش می‌رساند.

۱۹۷۸- گواهی “توریسم پرستیژ” را برای آن‌هایی که به توسعه توریسم فرانسه کمک می‌کنند، دریافت کرد. در همان سال شاهد تأسیس دو بوتیک “مردان شب ماکسیم” در خیابان  هشتاد و دوم سنت فوبورگ-اوننر و خیابان پنجم سلطنتی بود. در ماه دسامبر، او اولین سفرش را به چین کرد.

سال طلایی ۱۹۷۹

۱۹۷۹- برای دومین بار جایزه تسیمبل طلایی اوت کوتور فرانسه را برای کالکشن بهار/تابستانش دریافت کرد. نمایش‌های مد او در بیجینگ و شانگهای برگزار می‌شد. بوتیک گل‌های ماکسیم در همان سال تأسیس شد. او اولین مغازه میوه‌فروشی ماکسیم را تأسیس کرد.

اتاق پرو زنانه را در هتل کلرمونت-تونر تأسیس کرد. پیر، بوتیک بچگانه را در “پالیز دز کنگره پرت مایو-پاریس” تأسیس کرد. او همچنین مزون لباس‌های آماده مردانه‌ای را در پاریس در همان سال تأسیس کرد.

در نیویورک، پیر کاردین ۳۰ سال طراحی را در موزه متروپولیتن جشن گرفت و ساختمان دفتر جدیدی را در بین خیابان ۵۳ و ۵۷ شرقی تأسیس کرد. در بلژیک، پیر کاردین گالری هنری را در خیابان ۴۷، بلوار واترلو بروکسل تأسیس کرد. در همان سال دو بوتیک جدید در سوفیای بلغارستان تأسیس کرد.

از ۱۹۸۰ تا ۱۹۹۰

پیر شامپاین ماکسیم را راه‌اندازی کرد. در همان سال، شوالیه شراب‌ها یعنی “اردره دز کوتو د شامپین” را ساخت. خط تولید جدیدی از پشم‌ریسی را با برند پیر کاردین راه‌اندازی کرد. در حضور مقامات چینی، ماکسیم در بیجینگ هم راه‌اندازی شد. در همان سال بوتیک گل به خیابان سلطنتی هفتم منتقل شد. در ساله ۱۹۸۳ رستوران مینیم در خیابان هفتاد و ششم سنت فوبورگ-اوننر تأسیس شد. پیر کاردین را شوالیه هنر می‌دانند.

صفحه اختصاصی پیر کاردین

تاریخچه برند پیر کاردین

نمایش پروفایل

فشن بلاگر

این مطلب برای شما تهیه شده است، پس دیدگاه شما برای ما مهم است

دیدگاه خود را ثبت کنید

شوآنا
ریست کردن رمز ورود