موزه ملی سرخپوستان آمریکا

تشکیلات فرهنگی و آموزشی متنوع و چندمنظوره با عنوان موزه ملی سرخپوستان آمریکا (NMAI) بخش فعال و برجسته موسسه اسمیتسونیان، بزرگ‌ترین مجموعه موزه‌های جهان است. موزه ملی سرخپوستان آمریکا از یکی از گسترده‌ترین مجموعه‌های دست‌ساز بومی از جمله اجسام، عکس‌ها، آرشیوها و رسانه‌های سراسر نیمکره غربی از قطب شمال تا تیرا دل فوگو نگهداری می‌کند.

موزه ملی سرخپوستان آمریکا سه نوع امکان را فراهم کرده است. این موزه در مرکز ملی واشنگتن دی سی، گالری‌های نمایشگاهی و فضاهایی برای نمایش آثار، سخنرانی‌ها و سمینارها، تحقیقات و آموزش ارائه می‌دهد. مرکز جورج گستاو هیه (GGHC) در شهر نیویورک، نمایشگاه‌ها، تحقیقات، فعالیت‌های آموزشی و برنامه‌های هنری را برگزار می‌کند. مرکز منابع فرهنگی (CRC) در سویتلند، مریلند، کلکسیون‌های موزه‌ها را به همراه برنامه‌های نگهداری، بازگرداندن کالا به کشور مبدأ و تصویربرداری دیجیتال و امکانات تحقیقاتی ارائه می‌دهد. فعالیت‌های موزه ملی سرخپوستان آمریکا که اغلب به‌عنوان موزه چهارم نامیده می‌شود، شامل وب‌سایت، نمایشگاه‌های مسافرتی و برنامه‌های اجتماعی است.

از زمان تصویب قانون حقوقی در سال ۱۹۸۹ (اصلاح‌شده در سال ۱۹۹۶)، موزه ملی سرخپوستان آمریکا متعهد به رعایت زبان محلی هم در انتشارات موزه هم در اینترنت شده است. موزه ملی سرخپوستان آمریکا نیز به‌عنوان یک منبع برای جوامع بومی نیمکره عمل می‌کند و به‌عنوان یک مجرای قابل اطمینان و ملاحظه‌کار برای فرهنگ‌های بومی – حال و گذشته – خدمات می‌دهد.

مجموعه‌های موزه ملی سرخپوستان آمریکا

موزه ملی سرخپوستان آمریکا (NMAI) یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های هنر و مصنوعات بومی آمریکایی در جهان است – که تقریباً ۲۶۶۰۰۰ کاتالوگ (۸۲۵۰۰۰ آیتم) که بیش از ۱۲۰۰۰ سال قدمت دارد و بیش از ۱۲۰۰ فرهنگ بومی در سراسر آمریکا را شامل می‌شود. این مجموعه شامل آثار زیبایی‌شناسی، مذهبی و تاریخی و همچنین کلکسیون مصنوعات مورداستفاده روزمره می‌باشد. این مجموعه شامل تمام مناطق فرهنگی عمده نیمکره غربی است که تقریباً تمام قبایل در ایالات متحده، اکثر کانادایی‌ها و تعداد قابل‌توجهی از فرهنگ‌های آمریکای مرکزی و آمریکای جنوبی و کارائیب را تشکیل می‌دهند. تقریباً ۶۸ درصد از مجموعه اجسام از ایالات متحده، ۳٫۵ درصد از کانادا، ۱۰ درصد از مکزیک و آمریکای مرکزی، ۱۱ درصد از آمریکای جنوبی و ۶ درصد از کارائیب است. به‌طورکلی ۵۵ درصد از مجموعه‌ها باستان‌شناسی، ۴۳ درصد قوم‌نگاری و ۲ درصد هنر مدرن و معاصر است.

منبع

موزه ملی سرخپوستان آمریکا
5 (100%) 3 votes
نمایش پروفایل

فشن بلاگر

این مطلب برای شما تهیه شده است، پس دیدگاه شما برای ما مهم است

دیدگاه خود را ثبت کنید

شوآنا
ریست کردن رمز ورود