موسکینو ، تاریخچه برند (از آغاز تا پایان)

موسکینو، سرکش‌ترین و کاریزماتیک‌ترین برند دنیای فشن است. موسکینو برندی است که مسیر خودش را می‌رود و اساساً هر کاری دلش بخواهد انجام می‌دهد. هویت این برند شوخ‌طبعی، فانتزی بودن، شاد بودن و رنگی رنگی بودن است.

این برند ترکیبی از لباس‌های کودکان با بزرگ‌سالان را با استفاده از رنگ‌های شاد، طرح‌های فانتزی و استفاده از شخصیت‌های کارتونی معروف مثل باب اسفنجی ارائه می‌دهد. ولی همه‌ این‌ها از کجا شروع شد؟

فرانکو موسکینوی جوان متولد ۱۹۵۰ وقتی تنها ۱۷ سال داشت با رؤیای نقاش شدن وارد آکادمی هنرهای زیبای میلان شد. جای تعجب نیست که جلوه‌ چاپ و رنگ یکی از ویژگی‌های متمایز فرانکو بود. او با فشن به‌طور اتفاقی روبه‌رو شد. به‌اجبار برای پرداخت هزینه‌ تحصیل خود به‌عنوان تصویرپرداز برای مجلات شروع به کار کرد. در سال ۱۹۷۱ او با ورساچه همکاری کرد و شش سال بعد طراح برند کَدِت شد که در سال ۱۹۸۲ آن را ترک کرد.

او در سال ۱۹۸۳ فعالیت برند خودش را آغاز کرد. آگاهی و نقدهای فرانکو از دنیای فشن که در طراحی‌هایش نمود پیدا می‌کرد، موجب تمایز این برند از سایر برندهای زمان خودش شد.

او با طراحی‌های منحصربه‌فرد و رنگارنگش خیلی زود به موفقیت و محبوبیت در دنیای مد و فشن رسید و در کمتر از ۱۰ سال پس از تأسیس برند خود، سه خط تولید جداگانه برای تولید محصولاتش راه‌اندازی کرد.

برند موسکینو

یک خط همان خط اولیه بود که تحت نام موسکینو فعالیت می‌کرد و به تولید پوشاک زنانه و مردانه مشغول بود، خط دوم با نام موسکینو چیپ اند چیک، مختص پوشاک زنانه راه‌اندازی شد و خط تولید سوم با نام لاو موسکینو که پیشتر نامش موسکینو جینز بود برای تولید پوشاک جین به فعالیت پرداخت.

فرانکو موسکینو، نخستین عطر خود را با نام عطر زنانه به نام برند خود در سال ۱۹۸۷ روانه بازار کرد.

از محبوب‌ترین عطر و ادکلن‌های این برند می‌توان به عطر «موسکینو فانی» در سال ۲۰۰۷، عطر «موسکینو آی لاو لاو» در سال ۲۰۰۴، «موسکینو گلمور» در سال ۲۰۰۸ و همچنین عطر «موسکینو فورِور» در سال ۲۰۱۱ نام برد.

فرانکو موسکینو، به وضوح «ضد مد» بود و بسیاری از طراحی‌های او با شعارهایی مانند «سلیقه ناب وجود ندارد» همراه‌ می‌شد.

پس از مرگ ناگهانی او به علت ایدز در سال ۱۹۹۴، «روسلا جاردینی» به مدت ۱۹ سال  جایگزین او شد. او روح خلاقانه و فانتزی این برند را در طراحی محصولاتش حفظ کرد.

در اکتبر ۲۰۱۳ جرمی اسکات به سمت مدیریت خلاق این برند منصوب شد تا روح تازه و جوانی به این برند بدهد و اولین کالکشن خود را در پاییز ۲۰۱۴ نمایش داد. جرمی تلاش می‌کند تا با ارائه تفسیری جدید به سبک موسکینو به جهتگیری آن وفادار بماند. او با استفاده از لوگوی کمپانی‌های معروف مانند «مک‌دونالد»، «کوکاکولا»، عروسک «باربی» و شخصیت‌های کارتون »لونی تونز» طراحی‌های جدیدی ارائه داده است.

چیزی که موسکینو تجسم می‌کند شکستن موانع، تبدیل کردن مد به سرگرمی و زیاد جدی نگرفتن زندگیست.

منبع

موسکینو ، تاریخچه برند (از آغاز تا پایان)
5 (100%) 3 votes
این مطلب برای شما تهیه شده است، پس دیدگاه شما برای ما مهم است

دیدگاه خود را ثبت کنید

شوآنا
ریست کردن رمز ورود