موزه هنر مدرن فورت ورث آمریکا

موزه هنر مدرن فورت ورث (بیشتر با نام مدرن شناخته شده است) یک موزه هنر پس از جنگ جهانی دوم در فورت ورث، تکساز می‌باشد. تاریخ این موزه به سال ۱۸۹۲ باز می‌گردد و ساختمان فعلی آن در منطقه فرهنگی شهر در سال ۲۰۰۲ افتتاح شد. این موزه گنجایش نمایش ۱۵۰ اثر هنری و بیش از ۳۰۰۰ کالکشن‌ دائمی را دارد.

موزه هنر مدرن فورت ورث برای اولین بار در سال ۱۸۹۲ از ایالت تگزاس مجوزی با عنوان کتابخانه و گالری هنری «دریافت کرد که پس از چندین تغییر نام و کاربری مختلف در فورت ورث به وجود آمد. مأموریت موزه» جمع‌آوری، ارائه و تفسیر تحولات بین‌المللی در هنر پس از جنگ جهانی دوم در همه رسانه‌ها است.

ساختمان فعلی که توسط معمار ژاپنی تادائو آندو طراحی شده است، در روز شنبه ۱۴ دسامبر ۲۰۰۲ افتتاح عمومی شد. این موزه در حال حاضر ۱۵۰ اثر هنری را در ۵۳۰۰۰ فوت مربع (۴۹۰۰ مترمربع) فضای گالری نمایش می‌دهد. موزه «مدرن» در منطقه فرهنگی شهر، در کنار موزه هنر کیمبلی طراحی‌شده توسط لوئیس کان و در نزدیکی موزه آمون کارتر طراحی‌شده توسط فیلیپ جانسون، واقع شده است. این ساختمان دارای پنج سالن بلند است که در میان یک حوضچه قرار دارند.

موزه هنر مدرن فورت ورث یکی از کالکشن‌های اصلی هنر مدرن و معاصر بین‌المللی در مرکز ایالات‌متحده را نگهداری می‌کند. تحرکات، تم‌ها و سبک‌های مختلف، از جمله اکسپرسیونیسم انتزاعی، نقاشی رنگ زمینه، هنر پاپ و مینیمالیسم و همچنین جنبه‌های نقاشی تصویر جدید از دهه ۱۹۷۰ و فراتر از آن، تحولات اخیر در انتزاع و مجسمه‌سازی مجازی و تحرکات معاصر در عکاسی، ویدئو و تصاویر دیجیتال به نمایش درآمده‌اند.

کالکشن موزه هنر مدرن فورت ورث

کالکشن‌ دائمی شامل بیش از ۳۰۰۰ آثار با قطعات پابلو پیکاسو، آنسلم کیفر، رابرت ماترول، سوزان روتنبرگ، جکسون پولاک، جرارد ریچتر، ریچارد سرا، آندرس سرانو، سیندی شرمن و اندی وارهول است. این آثار معاصر در سالن اندو، یک ساختمان بتنی و شیشه‌ای که توسط یک حوض بازتابنده احاطه شده است، نمایش داده می‌شود. موزه همچنین میزبان نمایشگاه‌های ویژه و تورهای روزانه آموزشی است.

موزه هنر مدرن فورت ورث آمریکا
نمایش پروفایل

فشن بلاگر

این مطلب برای شما تهیه شده است، پس دیدگاه شما برای ما مهم است

دیدگاه خود را ثبت کنید

شوآنا
ریست کردن رمز ورود