بیوگرافی میوشیا پرادا

میوشیا پرادا یک طراح مد ایتالیایی است که تحت عنوان رئیس پرادا، خانه مدی قدرتمند که متخصص کالاهای لوکس برای مردان و زنان است، شناخته ‌شده است.

میوشیا پرادا طراح مدی است که متولد ۱۰ ام ماه ۱۹۴۹ در شهر میلان ایتالیاست. زمانی که عضوی از حزب کمونیست ایتالیا و یک دانشجوی نمایش‌های لال‌بازی بود، پرادا یک کارآفرین باورنکردنی بود که مسئولیت کسب‌وکار خانوادگی‌اش را در سال ۱۹۷۸ بر عهده گرفت. او در ابتدا دنیای مد را در سال ۱۹۸۵ با مجموعه‌ای از کیف‌دستی‌ها و کوله‌پشتی‌های نایلونی سیاه شگفتی‌آفرین کرد. پرادا هم‌اکنون یک شرکت چندمیلیاردی دلاری است.

سال‌های اولیه زندگی

این طراح معروف به نام ماریا بیانچی پرادا متولد شد و جوان‌ترین نوه دختری ماریو پرادا بود، کسی که خط مد پرادا را در سال ۱۹۱۳ با تولید چمدان‌ها، کیف‌دستی‌ها و چمدان‌های سنگین برای نخبگان میلان به شکلی خودساخته شده و با کیفیت آغاز کرد.

پرادا یک وارث باورنکردنی از کسب‌وکار خانوادگی‌اش بود. او در دانشگاه میلان در رشته علوم سیاسی مشغول به تحصیل شد و از آنجا مدرک دکترای این رشته را دریافت کرد. با پیروی از کار دانشگاهی‌اش، پرادا خودش را در تئاتر پیکولوی میلان اسکان داد، جایی که او به مدت ۵ سال به‌عنوان یک هنرپیشه ادامایش آموزش می‌دید.

در سال ۱۹۷۸، پرادا وارد کسب‌وکار خانوادگی شد و خیلی زود دست به تصویرسازی مجدد شرکتی زد که رو به ورشکستگی پیش می‌رفت. با کمک همسرش، پاتریزیو برتلی، پرادا به به‌روزرسانی اجناس شرکتش همراه با طراحیهایی که خودش آن‌ها را توسعه داده بود، پرداخت.

پرادا در سال ۱۹۸۵ کم‌کم مشهور شد، زمانی که او مجموعه‌ای از کیف‌دستی و کوله‌پشتی‌هایی از جنس نایلون سیاه‌رنگ را با درک برچسب‌گذاری وارد بازار کرد – تناقضی آشکار نسبت به لباس‌های سنگینی که دنیای مد را در آن زمان در اختیار داشتند. چهار سال بعد، پرادا، کسی که هیچ آموزشی از مد ندیده بود، خط پوشاک زنانه آماده پوشیدنش را معرفی کرده که آن را «یونیفرم‌هایی برای نسبتاً محروم‌شدگان» خواند.

موفقیت‌های میوشیا پرادا

کار کردن نزدیک با برتلی، موجب رشد سریع کسب‌وکار پرادا به سمت یک خانه مد قدرتمند شد. در سال ۱۹۲۲، او برچسب مقرون‌به‌صرفه تر و جدیدی را به نام میو میو وارد بازار کرد. سه سال بعد، این شرکت خط پوشاک مردانه را نیز افتتاح کرد.

در طول سال‌های بعد از آن، پرادا مسیر صعودی خود را ادامه داد و خط‌های دیگری را روانه بازار کرد و به خرید سهام یا صرفاً خرید سهم زیادی از رقبایش – فندی، هلمات، لانگ، جیل ساندر و چرچ و چرچ – پرداخت. در سال ۲۰۰۲ گزارش ‌شده بود که پرادا دارای درآمد سالانه‌ای بیش از ۱٫۹ میلیارد دلار است.

بیوگرافی میوشیا پرادا
نمایش پروفایل

فشن بلاگر

این مطلب برای شما تهیه شده است، پس دیدگاه شما برای ما مهم است

دیدگاه خود را ثبت کنید

شوآنا
ریست کردن رمز ورود