بیوگرافی مایکل کورس

مایکل کورس (MICHAEL KORS) یک طراح مد آمریکایی است که به دلیل زیبایی‌شناسی ورزشی، کارهای خیرخواهانه و شخصیت بی نظیر خود، مشهور شده است. کورس در ۹ آگوست ۱۹۵۹ متولد شد.

روزهای اولیه زندگی

نام اصلی او در واقع کارل اندرسون بود، اما پس‌ازاینکه مادرش با بیل کورس ازدواج کرد، به او اجازه داد که اسمش را نیز تغییر دهد. مادر من گفت: «تو یک نام خانوادگی جدید دریافت می‌کنی، پس چرا یک نام جدید را انتخاب نمی‌کنی؟»

کورس به مجله پیپل (People) در سال ۱۹۹۱ گفت:

«اسم‌های مایکل و دیوید مورد علاقه‌ام بودند. مایکل را به عنوان نام انتخاب کردم و دیوید را به عنوان نام میانی.»

کورس در کودکی به عنوان یک مدل کار می کرد، در تبلیغات تلویزیونی برای صبحانه غلات با نام تجاری حوله کاغذی چارمز و چارمین ظاهر می‌شد.

با اینکه او درس‌های بازیگری را دنبال می‌کرد، اما در ۱۴ سالگی، به دنبال رویای خود به عنوان یک طراح مد رفت.

او در سال ۱۹۷۷ تنها ۹ ماه بعد از آنکه فرصت فروش طرح‌های خود را در مغازه لوتارز در نیویورک به دست آورد، در مؤسسه فناوری مدرن در نیویورک ثبت نام کرد.

در اینجا، داون ملو، مدیر پیشین مدرسه در برگدورف گودمن، به کورس فرصتی برای ارائه کالکشن خود به خریداران در برگدورف گودمن داد. معامله‌ای صورت گرفت و طی سه سال، کالکشن کورس در تمام بازارهای بزرگ لوکس در امریکا از جمله خیابان پنجم ساکس، نیمن مارکوس و بلومینگ دیلز موجود بود.

او در سال ۱۹۷۹ به روزنامه «پست گزت پیتسبورگ» گفت:

«من هیچ تصور از پیش تعریف شده‌ای در مورد کارم نداشتم. بعد از یک سال و نیم متوجه شدم که چه لباس هایی را می‌خواهم بسازم. من همیشه چیزهای بسیار ساده را دوست داشتم.»

۱۹۸۴ نخستین نمایشگاه خود را برگزار کرد.

در سال ۱۹۹۵، کورس به ونفور آمریکایی گفت:

«من فکر می‌کنم که زنان علاقه‌مند به مد هستند، اما فقط اگر خوب عمل کند، آن‌ها به دنبال یک پاسخ جدید به یک سوال قدیمی هستند.»

موفقیت‎های مایکل کورس

در سال ۱۹۹۷، کورس طراح خانه مد فرانسوی LVMH شد و با کالکشن‌های پیشرفته و جانبی خود آن برند را بازسازی نمود به ثروت و تصویر عمومی خود افزود.

در سال ۱۹۹۹، LVMH سهام ۳۳ درصدی مایکل کورس را خرید و او را از طراح به مدیر خلاقانه در سلین ارتقا داد.

او تا سال ۲۰۰۳ در سلین ماند و سپس برای تمرکز بر روی امپراطوری رو به رشد خود آنجا را ترک کرد.

در سال ۲۰۰۳ هلدینگ محدود لباس زیر حدود ۸۵ درصد سهام مایکل کورس با ارزش ۱۰۰ میلیون دلار را خریداری کرد، سهامی که قبلا توسط LVMH، اونوارد کاشیاما و شرکای تجاری‌اش جان اوچولی اعطا شده بود و

مایکل کورس در سال ۲۰۰۴، خط تولید خود را که گزینه‌های ارزان قیمت را به خط اصلی خود عرضه می‌کرد، راه‌اندازی کرد.

تا دسامبر ۲۰۱۲ به مدت پنج فصل یک قاضی محترم در پروژه سریال تلویزیونی آمریکا بود.

کورس در طول زندگی حرفه‌ای خود، از استعدادهای در حال ظهور حمایت کرده است و کارآموزان برند خود مانند درک لام و لازارو هرناندز با شهرت پروینزا شولر – را به عنوان دوست ترغیب کرده است.

او در طول زندگی حرفه‌ای خود بسیار مورد ستایش قرار گرفته است، از جمله: به عنوان بهترین طراح لباس زنانه از سوی شورای طراحان مد ایالات متحده در سال ۱۹۹۹؛ بهترین طراح لباس از سوی شورای طراحان مد ایالات متحده در سال ۲۰۰۳؛ جایزه اولیور ریس گریس برای خدمات برجسته در پیشرفت تحقیقات سرطان در سال ۲۰۱۰؛ جایزه FiFi بنیاد عطر برای موفقیت در زندگی در سال ۲۰۱۰؛ و جایزه جفری بین برای موفقیت در زندگی از شورای طراحان مد ایالات متحده در سال ۲۰۱۰٫ او جوان ترین دریافت کننده این عنوان بود.

کورس در آگوست ۲۰۱۱ با همکار قدیمی خود لنس لیپره ازدواج کرد.

بیوگرافی مایکل کورس
نمایش پروفایل

فشن بلاگر

این مطلب برای شما تهیه شده است، پس دیدگاه شما برای ما مهم است

دیدگاه خود را ثبت کنید

شوآنا
ریست کردن رمز ورود