معرفی موزه لودویگ آلمان

موزه لودویگ ، واقع در کلن آلمان، مجموعه‌ای از هنر مدرن را در خود جای داده است. این موزه کارهایی ازجمله هنر پاپ، انتزاعی و سورئال را در خود به نمایش گذاشته است و یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های آثار پیکاسو را در اروپا دارد. همچنین کارهای بسیاری از اندی وارهول و روی لیختن‌اشتاین نیز در این موزه به چشم می‌خورد.

از نوامبر ۲۰۱۲ مدیر موزه آقای فیلیپ کایزر بوده است.

تاریخچه موزه لودویگ

این موزه در سال ۱۹۷۴ به‌عنوان نهادی مستقل از موزه والراف-ریچارتز تأسیس شد. در آن سال، نجیب‌زاده‌ای به نام پیتر لودویگ با اعطای چیزی حدود ۳۵۰ اثر هنری مدرن به ارزش ۴۵ میلیون دلار موافقت کرد و درازای آن شهر کلن متعهد شد تا موزه‌ای تحت عنوان لودویگ را به آثاری برای بعد از سال ۱۹۰۰ اختصاص دهد. ساختمان کنونی، که توسط معماری به نام پیتر باسمن و گادفرید هابرر در سال ۱۹۸۶ در نزدیکی کلیسای کلن تأسیس شد. ساختمان جدید ابتدا به خانه‌ای برای موزه والراف ریچارتز و موزه لودویگ تبدیل شد. در سال ۱۹۹۴، تصمیم گرفته شد تا دو موسسه از هم جدا شوند و ساختمان را در بیشوفسگارتنترا و تنها در دسترس موزه لودویگ قرار دادند. در سال ۱۹۹۹، استیو کین موزه را نقاشی کرد.

ساختمان همچنین به خانه فیلارمونیک کلن نیز تبدیل شد. هاینریش بل پلاتز، میدان عمومی طراحی‌ شده توسط دنی کاراوان، بالای سالن کنسرت در قسمت شمال شرقی ساختمان قرار دارد. متأسفانه، در طول کنسرت، مردم نمی‌توانستند به سمت میدان بروند چراکه آشفتگی صوتی برای افرادی که در سالن کنسرت بودند، ایجاد می‌کرد.

کالکشن

این موزه اساساً آثار سملانگ هابریش را شامل می‌شود، کالکشنی از جوزف هابریش، وکیل هنری که از سال‌های ۱۹۱۴ تا ۱۹۳۹ در برمی‌گیرد و در تاریخ ۲ می ۱۹۴۶ به شهر کلن اهدا شد. دقیقاً بعد از جنگ جهانی دوم، در می ۱۹۴۶، هابریش، کالکشنی اکسپرسیونیستی (از اریک هکل، کارل اشمیت روتلف، ارنست لودویگ کیرشنر، آگوست مکه، اتو مولر) و آثاری از دیگر نمایندگان مدرنیسم کلاسیک (ازجمله مارک چاگال، اتو دیکس) را به شهر ارائه کرد.

دومین بخش جدایی‌ناپذیر موزه، کالکشن هنری از کارهای پیکاسو، هنرمند آوانگارد روسی و هنرمندان پاپ آمریکایی است. با داشتن چیزی حدود ۹۰۰ اثر از پیکاسو، این موزه اکنون سومین کالکشن بزرگ این هنرمند را در سراسر جهان بعد از بارسلونا و پاریس دارد. علاوه بر این، پیتر لودویگ و همسرش ایرنه، بعدها کالکشن آوانگارد روسی خود را به‌صورت قرضی دائمی به موزه اهدا کردند که شامل ۶۰۰ اثر از دوره ۱۹۰۵ تا ۱۹۳۵ توسط هنرمندانی همچون کازمیر مالویچ، لیوبف پوپووا، ناتالیا گنچاروف، میخائئل لارونوف و الکساندر رودچنکو می‌شد. امروزه این موزه، خانه جامع‌ترین کالکشن آثار آوانگارد روسی در خارج از روسیه است.

صفحه اختصاصی موزه‌های مد

موزه لودویگ

نمایش پروفایل

فشن بلاگر

این مطلب برای شما تهیه شده است، پس دیدگاه شما برای ما مهم است

دیدگاه خود را ثبت کنید

شوآنا
ریست کردن رمز ورود