بیوگرافی کارل لاگرفلد

کارل لاگرفلد (Karl Lagerfeld) در سال ۱۹۳۳ از پدری تاجر و ثروتمند آلمانی و مادری سوئدی در آلمانِ پیش از جنگ متولد شد. او در حال حاضر مدیر طراحی شنل، فندی و برندی با نام خودش می‌باشد.

کارل لاگرفلد پیش از این او برای کلوئه هم طراحی کرده و دسته‌ای در برند H&M ایجاد کرده است.

لاگرفلد در سن ۱۴ سالگی به پاریس مهاجرت کرد و به تحصیل در رشتهٔ طراحی و تاریخ پرداخت.

در سال ۱۹۵۵ به‌عنوان دستیار طراح پیر بالمین مشغول به کار شد. او با طراحانی مانند ژان پاتو، چارلز جوردن و ولنتینو کار کرده است.

او همچنین به‌عنوان طراح لباس برای کارهایی از جمله Les Troyens از هکتور برلیوُز در تئاتر La Scala  میلان و کمدی Verführung از آرتور شینتزلر در وین و Der Schwieriger از هوگو ون هوفمنشتال در فستیوال سالزبورگ ایفای نقش کرده است.

کارل به زبان‌های متعددی صحبت می‌کند و کتاب‌فروشی‌ای با نام L7 در پاریس دارد. او همچنین چند کتاب از عکس‌های هنری خود منتشر کرده است.

کارل در ۱۹۶۷ به فندی ملحق شد و در دههٔ بعد به کلوئه و سپس در سال ۱۹۸۳ به شنل پیوست.

برند کارل لاگرفلد

۱۰ سال بعد از مرگ کوکو شنل در سال ۱۹۸۴ کارل لاگرفلد از برندی با نام خودش رونمایی کرد که به گفته خودش می‌خواسته راهی باشد برای جذابیت‌های روشنفکرانه.

لاگرفلد پس از اینکه کمی لاغر شد، یک کتاب رژیم لاغری با عنوان رژیم لاگرفلد منتشر کرد. وی با رژیم غذایی که شامل خوردن تن ماهی و موس توت سیاه می‌شد ۹۰ پوند از دست داد.

او می‌گوید:

«من فکر می‌کنم مد سالم‌ترین انگیزه برای کم کردن وزن است. او همچنین بیان کرد که رژیم گرفتن اصلاً چیز ساده و مفرحی نیست. شما واقعاً باید مثلاً من پشتکار داشته باشید که این کار را انجام دهید.»

در سال ۲۰۰۵، لاگرفلد برندی که به نام خودش بود (Lagerfeld Gallery and Lagerfeld) را به تامی هیلفیگر فروخت ولی این حق را برای خودش نگه داشت که در تمامی طراحی‌ها دخیل باشد.

لاگرفلد دو خط تولید کفش برای برند ایتالیایی هوگان در سال ۲۰۱۰ طراحی کرد.

کمپانی سوئدی اورفورس در ژوئن ۲۰۱۱ از کالکشن ظروف شیشه‌ای ظریفی که لاگرفلد برایشان طراحی کرده بود رونمایی کرد.

او در مورد کالکشن گلدان‌ها و ظروف شیشه‌ای‌اش گفت:

«من از بیشترین چیزی که لذت می‌برم انجام دادن کاری است که قبلاً انجامش نداده‌ام».

او در ۳ ژوئن ۲۰۱۱ جایزه بنیان گوردون پارکس را برای به رسمیت شناخته شدن شغلش به‌عنوان طراح، عکاس و فیلم‌ساز دریافت کرد.

لاگرفلد در مورد این افتخارش گفت:

«من بسیار سپاسگزار و مفتخرم، اما کار من هیچ‌وقت تمام نمی‌شود. من عکس‌های گوردون را پیش از آنکه خودش را بشناسم، می‌شناختم آن عکس‌ها زمانی که من دانش‌آموزی در مونیخ بودم بر من تأثیر گذاشتند. این چیزی است که شما از یک هنرمند انتظار دارید. این چیزی است که من به خاطر آن امید دارم».

 

بیوگرافی کارل لاگرفلد
5 (100%) 5 votes
نمایش پروفایل

فشن بلاگر

این مطلب برای شما تهیه شده است، پس دیدگاه شما برای ما مهم است

دیدگاه خود را ثبت کنید

شوآنا
ریست کردن رمز ورود