چطور باید خرید و سفارش لباس عروس را درست انجام داد؟ (۲)

در ادامه مطلب پیشین در مورد خرید و سفارش لباس عروس ، شما را به ادامه این سفر جذاب و مهیج دعوت می‌کنیم تا از بالا و پایین‌های این مسیر دوست‌داشتنی لذت ببرید و چیزهای خوبی بیاموزید.

نکات جالب توجه در خرید و سفارش لباس عروس

۱۴٫ اقلیم و آب‌وهوای مراسم عروسی‌تان را در نظر داشته باشید

همان‌طور که میدانید، دامن بلند پارچه‌ای اصلاً مناسب سواحل گرم نیست. اطمینان حاصل کنید که هنگامی‌که لباسی را امتحان می‌کنید، آب‌وهوا و فصلی که در آن قرار است عروسی‌تان برگزار شود را، به خاطر داشته باشید.

نگران عرق کردن در طول عروسی در فصل تابستان هستید؟ ابریشم گزینه فوق‌العاده‌ای خواهد بود از این فرصت برای نشان دادن قسمت‌هایی از پوستتان استفاده کنید. برای اواخر پاییز و درجایی بدون سقف، برنامه‌ریزی کرده‌اید؟ شاید لباس آستین‌دار بتواند شما را گرم نگه دارد.

۱۵٫ به استایلیست خود گوش دهید.

این حقیقت دارد که اقوام و آشنایان شما، بهتر از هرکسی شما را می‌شناسند. اما هیچ‌کس بهتر از استایلیست شما نمی‌تواند درباره لباس عروسی‌تان نظر دهد. کسی که در آنجا کار می‌کند حقوق می‌گیرد که بهترین تجربه زندگی‌تان را برایتان رقم بزند. آن‌ها همه‌چیزی که شما دوست دارید را مهم می‌دانند و کاملاً رک درباره چیزهایی که برایتان مناسب نیست با شما صحبت می‌کنند. آن‌ها به این فکر می‌کنند که شما چه چیزی دوست دارید نه خودشان.

اما درنهایت، همه صداها را خفه کنید و به صدای خودتان گوش دهید. اگر ته قلبتان صدایی می‌شنوید که می‌گوید این لباس را دوست ندارید، پس این لباس مناسبی نیست مهم نیست چقدر زیبا باشد و چقدر دیگران از شما تعریف کنند. و اگر از ته قلبتان چیزی متفاوت می‌خواهید به استایلیستتان گوش کنید. شما کسی هستید که قرار است لباس را بپوشید، پس انتخاب نهایی با شما است.

سفارش لباس عروس

۱۶٫ لباس‌های گران‌تر از بودجه‌تان را امتحان نکنید.

به‌عنوان یک حرفه‌ای در حوزه لباس، مزون‌های عروسی من با خوشحالی به من اجازه می‌دادند که هر لباسی را همین‌طوری بپوشم و امتحان کنم، اما نکته‌ای هست که باید به آن توجه کنید و آن‌هم این است که لباسی که نمی‌توانید از پس هزینه آن بربیایید را امتحان نکنید.

دو اتفاق کاملاً ناخوشایند ممکن است رخ دهد: ۱) درنهایت میلیون‌ها تومان پول بیشتر روی بودجه‌تان می‌گذارید و دائماً عذاب وجدانش را خواهید داشت یا ۲) عاشق آن لباس خواهید شد و هیچ لباس ارزان‌قیمت‌تری شما را راضی نمی‌کند و آن‌وقت دائم همه فکر و ذکرتان با آن لباس می‌ماند.

به یاد داشته باشید که اگر بودجه شما، ۲۰ میلیون تومان است، برای لباسی برنامه بریزید که قیمت آن کمی کمتر از بودجه‌تان باشد، برخی هزینه‌های اضافی پیش خواهد آمد و آن‌وقت مجبور نیستید بیشتر از بودجه‌تان خرج کنید.

سفارش لباس عروس

۱۷٫ عکس بگیرید.

از همراهانتان بخواهید که در هر لباسی که می‌پوشید و آن را دوست دارید، از شما عکس بگیرند. وقتی به قرار ملاقات بعدی‌تان با مزون عروسی بعدی بروید، کاتالوگی آماده همراهتان دارید تا همه را با یکدیگر مقایسه کنید. حتماً با لباس بچرخید، راه بروید و عکس‌هایی از جلو و عقب بگیرید و به همه جزئیات آن دقت کنید.

۱۸٫ نترسید از اینکه به اولین لباسی که از آن خوشتان آمده است، آری بگویید.

استایلیست‌های لباسی عروسی بسیار باهوش هستند و اگر با شما یک دور در مزون بزنند می‌توانند به‌سرعت بگویند کدام لباس مناسبتان است و کدام‌یک را شما خوشتان خواهد آمد. متخصصان ما میگویند، اغلب عروس‌ها فکر می‌کنند نباید خیلی سریع تصمیم بگیرند، اما درنهایت سراغ همان لباس اولی می‌روند که دیده بودند و از آن خوششان آمده بود.

وقتی خرید رفته بودم، ماه‌ها منتظر لباس خاصی بودم که طراح موردعلاقه‌ام آن را طراحی کند. استایلیست، به من در پوشیدن آن کمک کرد و به‌سرعت فهمیدم این همان لباسی است که می‌خواستم. باقی قرار ملاقات‌ها را نیز رفتم اما درنهایت آماده بودم که به مزون اولی برگردم و همان لباس را بخرم.

سفارش لباس عروس

۱۹٫ ببینید مزونی که از آن خرید می‌کنید، بسته‌های اکسسوری همراه لباس دارد یا نه.

نکته‌ای درباره بودجه: ببینید مزونتان هنگام خرید بسته‌های اکسسوری تخفیف می‌دهد یا نه. این رقابتی است که میان اکثر مزون‌ها وجود دارد و نترسید از اینکه سؤال کنید.

۲۰٫ قرارداد، تاریخ تحویل و برنامه‌ریزی‌های جایگزین داشته باشید.

به‌محض اینکه خریدتان را انجام دادید، یک کپی از قرارداد را داشته باشید (محض اینکه برای بررسی مجدد یا به‌روزرسانی اندازه‌گیری‌ها لازم‌تان شد) و روی تقویم تاریخ تحویل را مشخص کنید.

سفارش لباس عروس

چطور باید خرید و سفارش لباس عروس را درست انجام داد؟ (۲)
5 (100%) 3 votes
نمایش پروفایل

فشن بلاگر

این مطلب برای شما تهیه شده است، پس دیدگاه شما برای ما مهم است

دیدگاه خود را ثبت کنید

شوآنا
ریست کردن رمز ورود