هرمس ، تاریخچه برند (از آغاز تا پایان)

تیری هرمس ، کارگاه فنی در بلوار گرندز پاریس را با نام خودش در سال ۱۸۳۷ تاسیس کرد. با ایجاد مقام برای خود به عنوان یک پیشه ور، برنده جایزه نمایشگاه جهانی پاریس در سال ۱۸۶۶ و ۱۸۶۷ شد.

رشد برند هرمس

در سال ۱۸۷۹، فرزند هرمس، چارلز امیل هرمس مدیریت برند را از پدرش تحویل گرفت. تحت تاثیر زینهای جدید، نساجی به کسب‌وکار افزوده شد و هرمس در حال رشد بود، کسب‌وکار به ۲۴ فوبورگ-سن-هانر نقل مکان کرد، جایی که در حال حاضر، فروشگاه گل سرسبد هنوز هم وجود دارد.

با کمک نوه های تیری، آدولف و امیل موریس، نام این برند در سراسر جهان با عرضه در دربار شاهنشاهی روسیه و مشتریان آمریکای جنوبی گسترش یافت.

در سال ۱۹۹۰، این کسب‌وکار یک کیف را به محصول خود اضافه کرد. کیف مد بالا که مخصوص اسب‌سواران طراحی‌شده بود تا زین خود را حمل کنند.

پس از اینکه چارلز امیل بازنشسته شد، پسرانش، آدولف و امیل موریس کسب‌وکار را به دست گرفتند و متعاقب آن نام شرکت را به هرمس فرر تغییر دادند. تا سال ۱۹۱۴ این شرکت تا ۸۰ پیشه ور سراج را استخدام کرد.

این شرکت حق استفاده از زیپ برای کالاهای چرمی و لباس را مجاز دانست و باعث شد که هرمس اولین شرکتی باشد که بتواند زیپ را به فرانسه معرفی میکند.

این به اولین کت گلف چرم ساخته شده توسط این برند در سال ۱۹۱۸ منجر شد. سپس لباس چرمی برای شاهزاده ولز طراحی شد.

پس از جنگ جهانی اول و کاهش واگن‌های اسب‌سواری، هرمس لوازم جانبی چرمی کوچک – کیف پول، کیف های دستی و چمدان را معرفی کرد.

در سال ۱۹۲۲، امیل موریس سهم برادران خود را از کسب‌وکار خریداری کرد و پس از آن چندین دهه بعد صرف معرفی محصولات جدید مانند پوشاک، جواهرات و ابریشم کرد.

در طول بیست سالگی، این برند در ایالات متحده حضور خود را هم‌زمان با افتتاح چند بوتیک در فرانسه ثبت کرد. در سال ۱۹۲۹ اولین مجموعه لباس زنانه هرمس در پاریس به نمایش گذاشته شد.

از دهه ۱۹۳۰ به بعد

در طول دهه ۱۹۳۰، هرمس برخی از محصولات نمادین خود را طراحی‌ کرد. در سال ۱۹۳۵ «کیف روزنامه‌ای» معرفی شد. دهه بعدی در سال ۱۹۴۹ اولین عطر هرمس منتشر شد.

امیل موریس و رابرت دوما هرمس موفق با ژن رنه گارند، برادر ناتنی، همکاری کردند. پس از آن، ژان لوئیس دوما در سال ۱۹۷۸ شرکت را به دست گرفت.

او طراحانی چون اریک برگر و برنارد سانز را برای احیای کسب‌وکار استخدام کرد. این طراحان این شرکت را با اضافه کردن کت‌های موتورسیکلت پایتون و شلوار جین بازسازی کردند.

در سال ۱۹۷۹، دوماس سعی کرد با استفاده از یک کمپین تبلیغاتی، یک زن جوان را با پوشیدن روسری و جین هرمس نمایش دهد. هدف قرار دادن مخاطبان جوانتر جدید باعث خشم در داخل و خارج از کسب‌وکار شد.

در سال ۱۹۹۷، ژان لوئیس مارتین مارجیلا را برای خطوط لباس‌های آماده پوشش زنانه استخدام کرد. دو سال بعد، دوماس ۳۵٪ سهام در خانه مد ژان پل گولتی را خرید.

در سال ۲۰۰۳ مارجلا هرمس را ترک کرد و ژان پل گولتیر به عنوان سرپرست طراح به دست گرفت.

نمایش پروفایل

فشن بلاگر

این مطلب برای شما تهیه شده است، پس دیدگاه شما برای ما مهم است

دیدگاه خود را ثبت کنید

شوآنا
ریست کردن رمز ورود