بیوگرافی جورجیو آرمانی

در این مطلب به بیان بیوگرافی جورجیو آرمانی مدیر ارشد اجرایی ایتالیایی و یک طراح پوشاک معروف که در آمریکا به علت کت‌وشلوارهای مردانه‌اش مشهور است، می‌پردازیم: 

در زندگی

سال‌های اولیه زندگی

جورجیو آرمانی در ۱۱ ماه جولای در سال ۱۹۳۴ در شهر پیاسنزای ایتالیا متولد شد. با آگاهی او نسبت به بدن و پوشاک، جورجیو آرمانی به یکی از مشهورترین نام‌ها در دنیای مد بدل شد. او امپراطوری کسب‌وکارش را در اواسط دهه ۱۹۷۰ راه‌اندازی کرد و در طول سال‌های بعد رشد کرد. برند آرمانی اکنون لوازم‌آرایشی، ابزارآلات خانگی، کتاب‌ها و هتل‌ها را نیز در اختیار دارد. آرمانی به‌عنوان پسر یک مدیر یک کشتیرانی در شهر کوچکی در خارج از میلان بزرگ شد؛ روزگار بسیار دشواری در تاریخ زندگی ایتالیایی‌اش بوده است. جورجیو و برادر بزرگ‌ترش سرجیو و خواهر کوچک‌ترش روزانا در دوره جنگ جهانی دوم، روزگار سختی را گذراندند. برخی از دوستانش در طول بمباران متحدین کشته شدند.

در سال‌های اولیه زندگی، آرمانی نسبت به آناتومی و درست کردن «عروسک‌های گلی همراه با دانه‌های قهوه درون آن» علاقه زیادی داشت. شیفتگی او به شکل انسانی به او اجازه داد تا به مدت دو سال در دانشگاه پیاسنزا درس بخواند. او یک مرخصی گرفت تا بتواند خدمت سربازیش را انجام دهد و به‌زودی موفق شد تا اولین طعم مد را بچشد. او در مصاحبه‌ای در مجله تایمز گفته بود «من کار خودم را با دستیاری عکاسی، طراحی پنجره و چیزهای مختلف آغاز کردم».

زندگی شخصی

علی‌رغم موفقیت او، آرمانی نسبت به تلاش‌هایش فروتن بود. تعدادی از اعضای خانواده‌اش در این تشکیلات بزرگ اقتصادی او کار می‌کنند. خواهرش رزانا و خواهرزاده‌هایش سیلوانا و روبرتا در آرمانی کار می‌کنند. آرمانی با حضور بیش از چند دهه‌اش در این کسب‌وکار، به‌عنوان یک طراح کارکشته شناخته می‌شود. برخی او را با بزرگان دنیای مد مانند کوکو شنل و ایوس سنت لورن مقایسه می‌کنند. آرمانی به‌عنوان یک از رهبران برتر حوزه مد شناخته‌شده است. روزنامه‌نگاری برای نیویورک‌تایمز این‌طور نوشته است که: «باوجود فرزانگی، آراستگی و آرامش در نقشش به‌عنوان حاکم عالی‌مقام مد میلان»

در کسب‌وکار

جورجیو آرمانی کیست؟

او متولد ۱۱ ماه جولای سال ۱۹۳۴ در ایتالیاست که امپراطوری خودش را به رستوران‌ها و هتل‌ها نیز کشاند و توسعه داد. مشهور بودن او در آمریکا در دهه ۱۹۸۰ رشد انفجاری داشت، آن هم زمانی که کت و شلوارهای معروف به پاور سوت «power suits» مردانه او در سریال تلویزیونی میامی وایز ظاهر شد و در فیلم سال ۱۹۸۰ ژیگولوی آمریکایی با بازی ریچارد گِر در لباس ویژه آرمانی نیز حضور یافت.

اولین خط تولید پوشاک

بعد از کامل کردن خدمت نظامیش، آرمانی دانشگاهش را رها کرد و برای کار به ریناشته، یک فروشگاه مشهور در میلان رفت. سپس به کارمندان نینو چروتی به‌عنوان یک طراح پیوست. با تشویق دوستش، سرجیو گالوئتی کار طراحی آزاد را برای شرکت‌ها انجام داد.

آرمانی و گالوئتی بدل به شرکای تجاری شدند، و شرکت سهامی جورجیو آرمانی را در جولای سال ۱۹۷۵ تأسیس کردند. اولین کالکشن این شرکت – یک خط پوشاک مردانه – بود. پوشاک او در آن زمان انقلابی بود، چون معرف یک تناسب بدنی طبیعی با استفاده از یک پالت رنگی ظریف‌نگارانه بودند.

سبک ویژه

در حالی که طراحی‌های او در اروپا مشهور بودند، او تا سال ۱۹۸۰ در آمریکا به‌خوبی دیده نشد. پوشاک او وقتی توسط ریچارد گر در فیلم گیگولوی آمریکایی سال ۱۹۸۰ پوشیده شد، توجه بسیار زیادی را به خود جلب کرد. خیلی زود، پس از سریال میامی وایس (۸۹-۱۹۸۴)، بسیاری از ستاره‌های هالیوودی شروع به پوشیدن آرمانی در فرش قرمزها کردند، مانند میشل پیفر، جودی فاستر و جان تراولتا.

در دهه ۱۹۸۰، پوشیدن آرمانی به نماد موفقیت کسب‌وکارهای حرفه‌ای بدل شد. آرمانی و گالئونی با رشد کسب‌وکارشان در میلان مغازه‌هایی را باز کردند و آرمانی در سال ۱۹۸۵ با یک بحران روحی کاری با از دست دادن دوست قدیمی‌اش گالوئتی به علت ایدز مواجه شد.

ارزش خالص

با توجه به مجله فوربس، ارزش آرمانی بیش از ۸ میلیارد دلار است.

توسعه برند آرمانی به یک امپراطوری

آرمانی عملیات خود را با افتتاح اولین رستورانش در سال ۱۹۸۹ گسترش داد. در پایان دهه ۱۹۹۹۰، آرمانی در سطح جهان بیش از ۲۰۰ فروشگاه داشت و فروش سالانه‌ای نزدیک به ۲ میلیارد دلار داشت. شرکت او پیشنهادات خود به مشتریان را افزایش داده و به سمت بازار لوازم‌خانگی و انتشار کتاب نیز پیش رفت. در سال ۲۰۰۵ آرمانی اولین خط مد با کیفیت بالای خود را افتتاح کرد. امروزه برند آرمانی را می‌توان در بیشتر فروشگاه‌ها در سراسر جهان با داشتن ۵۰۰ فروشگاه خرده‌فروشی انحصاری پیدا کرد.

هتل‌ها نیز آخرین سرمایه‌گذاری آرمانی بوده‌اند. در سال ۲۰۱۰ او اولین هتلش را دبی افتتاح کردن و هتلی دیگر را نیز قرار است در میلان افتتاح کند.

منبع

بیوگرافی جورجیو آرمانی
5 (100%) 3 votes
نمایش پروفایل

فشن بلاگر

این مطلب برای شما تهیه شده است، پس دیدگاه شما برای ما مهم است

دیدگاه خود را ثبت کنید

شوآنا
ریست کردن رمز ورود