نمایشگاه مد – تغییردهندگان بازی ۲۰۱۶

نمایشگاه آینده یعنی تغییردهندگان بازی در موزه مد آنتروپ به بررسی اینکه چگونه کریستوبال بالنسیاگا، کوتریر اسپانیایی، طرح لباس زنانه را در قرن بیستم تغییر داد و تأثیر او بر طراحان مدرن امروز می‌پردازد.

تغییردهندگان بازی- طرح قرن بیستم را بر اساس کار بالنسیاگا در طی ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰، بازسازی کردند و این اتفاق زمانی افتاد که او طرح‌های غیرمتعارف که از شکل مشهور ساعت شنی آمده بود، الهام گرفت.

طرح‌های بسیار متنوع او به بدن و حرکت آن آزادی بیشتری می‌داد و حجم‌های معماری را در اطراف استفاده‌کنندگان ایجاد می‌کرد.

به دلیل افتتاحیه در موزه مد در ماه مارس، نمایشگاه ۱۰۰ نمونه کوتور و لباس آماده سفارشی را که توسط بالنسیاگا و طراحانی که او را تحت تأثیر قرار داده‌اند، آماده شده است، به نمایش درمی‌آورد.

بالنسیاگا در سال ۱۸۹۵ در منطقه باسک در شمال اسپانیا به دنیا آمد و خانه کوتور خود را در پاریس در سال ۱۹۳۷ افتتاح کرد.

او در میان منتخبی از طراحان مد که در طول قرن بیستم طرح‌های جدیدی خلق کردند، همچون پاول پویرت، مادلین ویونت و گابریل کوکو شنل قرار گرفت.

“هاوت کوتور مانند یک ارکستر است که رهبری آن را بالنسیاگا به عهده دارد”، این چیزی است که طراح فرانسوی، کریستین دیور می‌گوید.

“ما و دیگر طراحان کوتور، موزیسین‌هایی هستیم و از دستورات او پیروی می‌کنیم”.

بعد از مرگ او در سال ۱۹۷۲، کار بالنسیاگا تعدادی از طراحانی که امروزه به‌شدت موردتوجه هستند را، تحت تأثیر قرار داد و الهام‌بخش آن‌ها شد.

این افراد عبارت‌اند از ایسی میاک، مارتین مارگیلا، ری کاواکوبو از کُم دی گارسون، دریس فن نوتن، ان دمولمیستر و آیریس فن هارپن.

لباس‌های نمایشگاه تغییردهندگان بازی

لباس پوشیدن با طرح‌های نوآورانه و غیرمعمول توسط این گروه همراه قطعاتی از بالنسیاگا به‌عنوان بخشی از نمایشگاه، به نمایش خواهد آمد.

به‌عنوان‌مثال، لباس‌های روشن رنگی از کالکشن زمستانی و پاییزه سال ۲۰۱۲ کُم دی گارسون به نظر می‌رسد که از کاغذهایی صاف برداشته شده باشد. میاک اشکال غیرمعمول و تکنیک‌های تا کردن زیادی را در طول کارش آزمایش کرده است و اخیراً فن هارپن از مواد و تکنولوژی‌های جدید برای طراحی لباس‌های جالب توجهش استفاده می‌کند.

تغییردهندگان بازی از ۱۸ مارس تا ۱۴ اوت ۲۰۱۶ در مومو، واقع در خیابان ملی آنتروپ، نمایشگاه را برگزار می‌کنند.

دیگر نمایشگاه‌های مد آینده شامل نمایشگاه اختصاصی ایسی میاک در مرکز هنر ملی توکیو و ارائه‌ای درباره تأثیر تکنولوژی روی طراحی لباس در موسسه لباس نیویورک می‌شود. هردوی آن‌ها از بهترین نمایشگاه‌های طراحی در سال ۲۰۱۶ آثاری را به نمایش می‌گذارند.

صفحه اختصاصی نمایشگاه‌های مد

نمایشگاه تغییردهندگان بازی

نمایشگاه مد – تغییردهندگان بازی ۲۰۱۶
نمایش پروفایل

فشن بلاگر

این مطلب برای شما تهیه شده است، پس دیدگاه شما برای ما مهم است

دیدگاه خود را ثبت کنید

شوآنا
ریست کردن رمز ورود