بیوگرافی فرانکو موسکینو

فرانکو موسکینو ، در شهر آبیاتگراسوی ایتالیا در سال ۱۹۵۰ به دنیا آمد. پدرش وقتی او ۴ ساله بود فوت کرد و پسر جوان بیشتر اوقاتش را صرف افزایش علاقه‌اش به هنر و طراحی در سال‌های دوره جوانی‌اش کرد. به دنبال این علاقه به هنر، موسکینو در سال ۱۹۶۰ به آکادمی بلا آرته در میلان رفت. در این مدت، او به‌عنوان هنرمند نقاش آزاد برای چندین مقاله مد و مزون کار کرد- اغلب برای مخارج تحصیل خود. در این مدت، طراحی‌های او نظر جیانی ورساچه را به خود جلب کرد.

روزهای اولیه زندگی فرانکو موسکینو

فرانکو موسکینو مردی است که میراث مد ایتالیایی را شروع کرد. پس در سال ۱۹۷۱، فرانکو موسکینو کار مد درخشان خود را با کار کردن برای ورساچه به‌عنوان هنرمند طراح، شروع کرد. در سال ۱۹۷۶، او  همچنین جایگاه دیگری در خانه مد ایتالیایی دیگری به نام کادت به دست آورد. درنهایت، بااین‌حال، فرانکو هردو شرکت را برای شروع شرکت خودش به نام مون شادو، ترک کرد. مون شادو، شرکتی است که برند مد موسکینو تحت لوای آن است.

برند او همچنین به خاطر طبیعت شوخ و شورانگیزش در مواجهه با رقیبان بسیارش شناخته میشود-که البته موسکینو ظاهراً اهمیت کمی برای آن قائل بود. در بسیاری از موارد، طراحی‌های موسکینو تفسیر زبانی تمایلات مد ایتالیایی، یعنی جدی و احمقانه هستند. طراحی‌های او کیفیت  غیرقابل‌احترامی برای آن‌ها دارد، هرچند هنوز هم روح نوآور موسکینو را منتشر می‌کنند. و به خاطر ترساندن بسیاری از مزون‌های مد، سبک او محبوبیت زیادی پیدا کرده است.

جذابیت‌های زندگی

موفقیت عظیم برند او حتی خود فرانکو موسکینو را خجالت‌زده کرد؛ او هرگز نمی‌خواست برندش همان محبوبیتی را کسب کند که لباس‌های اوت کوتوری که در خیابان‌های فلورانس و میلان شناخته شده بودند، برای خود داشتند.

موسکینو همیشه معتقد بود که جهان، مد را خیلی جدی گرفته است، و  چیزی که بیشتر از همه برای همه می‌خواست این بود که بخندند. به همین ترتیب، همه طراحیهای او با اصالتی متعارف و خنده‌دار ساخته شده‌اند (در یک مورد، دکمه‌ها جایگزین طلا شده بودند). اغلب از تاکتیک‌هایی برای انتقال رویکرد ناهموار شرکت استفاده می‌کرد. نمایش مد او همیشه یک کار تئاتری بود و در برخی از آن‌ها، به مدل‌های او دستور داده شده بود که هویت‌های مختلفی را جعل کنند و هنگام شو به نمایش درآورند. هرچند این سرگرمی بهایی در پی دارد، و در مدت زمان زندگی او، موسکینو به مبارزات متعدد کپی‌رایت با بسیاری از برندهایی که ایده‌های خنده‌دارش را اصلاً خنده‌دار نمی‌دانستند، پرداخت. در یک مورد، او پس‌ازاینکه عطرهایی که در شبکه‌ای به نام شبکه شماره ۵ پخش می‌شد را روی تی‌شرتش مسخره کرد، به دادگاه  احضار شد.

برند او به موفقیت خود حتی بعد از مرگ او در سال ۱۹۹۴ نیز ادامه داد و منجر به گسترش برند به خطوط تولید متفاوتی ازجمله لباس و اکسسوری، لباس ورزشی و عطر شد.

صفحه اختصاصی موسکینو

موسکینو

بیوگرافی فرانکو موسکینو
نمایش پروفایل

فشن بلاگر

این مطلب برای شما تهیه شده است، پس دیدگاه شما برای ما مهم است

دیدگاه خود را ثبت کنید

شوآنا
ریست کردن رمز ورود