کالکشن فندی ، پاییز ۲۰۱۸

کالکشن فندی در پاییز ۲۰۱۸  یکی از بهترین کالکشن‌های هفته مد میلان بود که حاصل همکاری سیلویا ونتوری فندی و کارل لگرفلد بود.

کالکشنی پر از پیراهن‌های شسته‌رفته با شانه‌های مکعبی و کت‌هایی که سیلویا فندی آنها را یونیفرم‌هایی رمانتیک برای زنان قدرتمند و قوی امروز توصیف می‌کند، همچون بازگشتی به دهه ۸۰ می‌ماند.

حتماً بین کارل لگرفلد، سیلویا فندی و هر کس که اکسسوری را در فندی سازمان‌دهی می‌کند، جریان سختی برای ایجاد تعادل بین آیتم‌ها وجود داشته است، زیرا در همراه کردن پارچه‌های سنتی مردانه و این‌گونه خیاطی به‌خصوص شانه‌ها با دستمال جیبی‌های قلاب‌دوزی شده زنانه دوگانگی فاحشی وجود دارد.

فندی می‌گوید: تمام این‌ها از برش‌های مخصوص لگرفلد آغاز شد. برای او سیلوئت همه‌چیز است فرم شانه‌های مربعی و مستحکم و درعین‌حال قابل‌کنترل جدیدش، پیراهن‌ها و کت‌ودامن‌هایی که در قسمت کمر به شکل بی عیب و نقصی برش خورده اند و یقه‌هایی با قلاب‌دوزی‌هایشان خودنمایی می‌کنند همگی نشانه‌ای از کار کارل و اهمیت او به فرم را دارند.

کارل لگرفلد در گفت‌وگویی در مورد کالکشن ملحفه‌های رومیزی و روتختی خود گفته است:

«از وقتی‌که پسر کوچکی بودم همیشه فکر می‌کردم داشتن ملحفه‌های سفید و تمیز پنبه‌ای بسیار لوکس است».

بنابراین به نظر می‌رسد که می‌توان فهمید منبع الهام کارل برای دستمال‌گردن‌های ابریشمی قلاب‌دوزی شده، یقه‌های سفید و لبه‌هایی که با ظرافت دوخته شده‌اند چه بوده است.

انواع لباس در کالکشن فندی

در بسیاری از لباس‌های این کالکشن فندی همچون جوراب‌شلواری‌ها، کیف‌های باگتی مخصوص فندی، ترنچ کت (نوعی بارانی) های چسبان و سوییشرت‌های خز لوگوی قهوه‌ای‌رنگ فندی به‌عنوان طرح پارچه دیده می‌شود.

کت‌های دابل برستد (نوعی کت که دوطرف آن در سمتی از بدن به روی هم قرار می‌گیرد) به روی دامن‌های تمام پلیسه پپلوم با الگوهای مردانه متفاوت در این کالکشن ارائه شده است.

همچنین نوع جدیدی از تیپت‌ها (خزهایی که روی شانه قرار می‌گیرند) را روی شانه بعضی از مدل‌ها می‌بینیم که شبیه به نیمی از یک کاپشن یا یک کیف بزرگ هستند که روی شانه قرار می‌گیرند.

منبع

کالکشن فندی ، پاییز ۲۰۱۸
5 (100%) 3 votes
نمایش پروفایل

فشن بلاگر

این مطلب برای شما تهیه شده است، پس دیدگاه شما برای ما مهم است

دیدگاه خود را ثبت کنید

شوآنا
ریست کردن رمز ورود