بیوگرافی دوناتلا ورساچه

دوناتلا ورساچه با نام کامل «دوناتلا فرانچسکا ورساچه»، کوچک‌ترین فرزند خانواده، در سال ۱۹۵۵ به دنیا آمد. او تحت تعلیم مادر خیاطش و برادر بزرگ طراح لباسش جیانی ورساچه بزرگ شد.

رابطه دوناتلا و جیانی برادرش

او به‌شدت به برادر بزرگتر خود جیانی نزدیک بود. جیانی او را شب‌ها با خود بیرون می‌برد و برای او لباس‌هایی آماده می‌کرد تا بپوشد. 

دوناتلا ورساچه

دوناتلا و جیانی ورساچه

جیانی دومین فرزند خانواده بود که کار خود را در سال ۱۹۷۲ با نقل‌ مکان به شهر میلان آغاز کرد. سال بعد دوناتلا در رشتهٔ زبان‌های خارجی در فلورانس به تحصیل پرداخت. او بعدها در مجله نیویورکر نوشت:

«من کوچک‌ترین فرزند خانواده بودم و خیلی لوس بودمخوش‌پوش‌ترین دختربچه شهر بودم

اگرچه او با هدف معلم شدن به تحصیل ادامه داد، اما برای کمک به برادرش به‌طور مداوم به میلان سفر می‌کرد. نوع نگاه و انتقادات او برای جیانی بسیار ارزشمند بود؛ درنهایت دوناتلا به‌عنوان مشاور و الهام‌بخش برادرش در کنار او شروع به کار کرد.

او در دههٔ ۱۹۸۰ به‌عنوان طراح خط تولید Versus همکاری خود با کمپانی ورساچه را ادامه داد. او نقش بسیار مهمی در سازمان‌دهی مد و کمپین‌های تبلیغاتی ورساچه ایفا می‌کرد. او به واسطه دوستی خود با مدونا و الیزابت هرلی آن‌ها را به مراسم‌های ورساچه دعوت می‌کرد.

دوناتلا ورساچه

دوناتلا ورساچه و مدونا

قتل جیانی و مدیریت هنری ورساچه

پس از آنکه برادرش در سال ۱۹۹۷ به قتل رسید، او مدیر هنری برند ورساچه شد. همچنین ۲۰ درصد سهام شرکت به او رسید درحالی‌که به دخترش آلگرا ورساچه ۵۰ درصد و به برادرش سانتو ۳۰ درصد رسید. درواقع او پس از مرگ برادرش ویران شد، اما مصمم به ادامه میراث خود بود. اما در حقیقت رهبری برند را قبل از مرگ برادرش بر عهده داشت.

دوناتلا ورساچه

ادگارد رامیرز در نقش جیانی ورساچه

در فصل دوم سریال داستان جنایی آمریکایی که یک مجموعه تلویزیونی آنتولوژی توسط رایان مورفی است، اتفاقات سال ۱۹۹۷ و بیشتر جریانات قتل طراح لباس معروف یعنی جیانی ورساچه (با بازی ادگار رامیرز) به دست اندرو کونانان (با بازی دارن کریس) را حکایت می‌کند و مورد بررسی قرار می‌دهد. همچنین پنه‌لوپه کروز در نقش دوناتلا ورساچه ظاهر شده و ریکی مارتین هم نقش دوست و همکار جیانی ورساچه یعنی آنتونیو دامیکو را ایفا میکند.

شما می‌توانید در ادامه تریلر این سریال جذاب و دیدنی را ببینید.

 

دوناتلا ورساچه به مجله نیویورک توضیح داد که در دو سال آخر زندگی جیانی، من به آپارتمانش می‌رفتم، کارها را به او نشان می‌دادم، تأییدش را می‌گرفتم؛ و من شرکت را رهبری می‌کردم، زیرا او خودش را نشان نمی‌داد (جیانی در آن زمان با بیماری سرطان مبارزه می‌کرد). یک سال و نیم همه کارها را من انجام دادم.

ورساچه با رواج موهای بلوند پلاتینی و خط چشم تیره شروع به گسترش برند تجاری خود در بین نوجوانان کرد.

تغییر نقش در رهبری ورساچه

تغییرات در مالکیت و مدیریت شرکت درنهایت کنترل خانواده ورساچه بر آن را کمتر کرد. شرکت بلاتک استون، شرکت خدمات مالی چندملیتی، ۲۰ درصد از این شرکت را در سال ۲۰۱۴ خریداری کرد و در سال ۲۰۱۶ جاناتان اکروید مدیر عامل شرکت شد، اما دوناتلا همچنان نقش رهبری خود را حفظ کرد.

دوناتلا ورساچه

مدیریت دوناتلا ورساچه

تغییرات خلاقانه دوناتلا

از آن زمان تا به حال دوناتلا چشم‌انداز و خط‌مشی طراحی‌های کمپانی را تعیین و به تقویت خطوط تولید این برند کمک شایانی کرده است.

در سال ۲۰۰۹، او کریستوفر کین را به‌منظور طراحی برای خط تولید Versus و تولید مجدد برند به ورساچه آورد.

دوناتلا ورساچه

دوناتلا ورساچه و کریستوفر کین

پس از خروج وی، ورساچه با دیگر طراحان تازه‌کار همکاری کرد، او همچنین ساختار خط تولید لباس‌های مد با کیفیت بالای برند آتلیر ورساچه (Atelier Versace) را بازسازی کرد.

زندگی شخصی دوناتلا ورساچه

ورساچه با همسر سابقش، مدل آمریکایی «پل بک» دو فرزند دارند: یک دختر به نام آلگرا ورساچه بک (متولد ۳۰ ژوئن ۱۹۸۶) و یک پسر به نام دنیل ورساچه (متولد ۱۹۸۹).

دوناتلا ورساچه

خانواده دوناتلا ورساچه

اعتیاد دوناتلا ورساچه

کتی هورین از تجربهٔ خود در زمان سر زدن به آپارتمان آن‌ها در میلان این‌گونه می‌گوید:

«مکانی مجلل و اشرافی بود، اتاق پذیرایی پر از عکس‌های ورساچه اما درعین‌حال بسیار زیبا و زنانه بود».

در آن زمان دوناتلا اعتیاد شدید به مواد مخدر داشت. او در مورد اعتیادش (که بعد از مرگ برادرش دامن‌گیر وی شده بود) این‌گونه به وگ پاسخ می‌دهد:

«من تحمل درد را نداشتم… مجبور بودم احساساتم را پنهان کنم و چه راهی بهتر از مواد مخدر برای پنهان کردن احساسات کمک می‌کند؟»

پس از سالها دست‌وپنجه نرم کردن با کوکایین او در سال ۲۰۰۴ درمان خود را آغاز کرد.

دوناتلا ورساچه

مراسم ختم جیانی ورساچه

درخواست فشن‌دوست ها

نظر شما درباره زندگی این طراح برجسته دنیای مد و فشن چیست؟ 

شما دوست دارید با چه زوایایی از زندگی دوناتلا ورساچه آشنا شوید؟ پیام خود را برای‌مان ارسال کنید (در زیر همین نوشته، در کادر ارسال نظرات) تا در همین نوشته در کنار اسم خودتان آن محتوای درخواستی به‌روزرسانی شده و منتشر شود.

 

بیوگرافی دوناتلا ورساچه
4.9 (98.18%) 11 votes
نمایش پروفایل

فشن بلاگر

این مطلب برای شما تهیه شده است، پس دیدگاه شما برای ما مهم است

دیدگاه خود را ثبت کنید

شوآنا
ریست کردن رمز ورود