بیوگرافی دولچه و گابانا

در این مطلب قصد داریم کمی زندگی‌نامه دولچه و گابانا ، دو طراح مد مشهور ایتالیایی را بررسی کنیم:

دومنیکو دولچه (متولد ۱۳ ماه آگوست سال ۱۹۵۸ در پالرمو) و استفانو گابانا (متولد ۱۴ ماه نوامبر سال ۱۹۶۲ در میلان) زمانی که برای یک طراح مد مشابه در میلان مشغول به کار بودند، با هم آشنا شدند.

آن‌ها اولین نمایش پوشاک زنانه‌شان را در سال ۱۹۸۶ کار کردند، اما زمانی که مدونا یکی از پیراهن‌هایشان را در فیلم جرات یا حقیقت: در بستر همراه با مدونا پوشید، برای مخاطبین بسیار زیادی در سطح جهان شناخته شدند.

آن‌ها حس زنانگی را با وجود میراث ایتالیایی‌شان مانند دیگر طراحان جشن نگرفتند و این هم جای تعجبی ندارد. استفانو در مصاحبه‌ای در سال ۱۹۹۹ گفت:

«ما به این معتقد نیستیم که فقط مردان می‌توانند قدرتمند و تنومند باشند. در پشت سران مافیا، رهبران فرهنگی، همواره زنان قدرتمند حضور داشته‌اند. فرهنگ اروپایی در جنوب، زن‌سالاری است. توانمندی زنان بسیار زیاد است».

و هیچ جای تعجبی نیست که میوزهایشان (دختران زئوس) ملکه پاپ، ویکتوریا بکهام و بازیگر ایتالیایی سوفیا لورن را شامل می‌شود.

موفقیت‌های روزافزون دولچه و گابانا

با وجود خط پوشاک زنانه چندین میلیون دلاری‌شان ، آن‌ها در سال ۱۹۹۶ جین‌های دولچه و گابانا و طراحی پوشاک مردانه، لباس‌های زیر، کفش، لباس‌های شنا و طیف گسترده‌ای از عطریات مردانه و زنانه را وارد بازار کردند. خط کنونی گسترششان در سال ۲۰۰۱ با یک کالکشن گسترش تک جنسیتی همراه شد.

رابطه آن دو با وجود همکاری‌های خلاقانه و صمیمیتی که با هم داشتند، تصمیم گرفتند تا پس از سال ۲۰۰۵ صرفاً در حوزه کاری با هم فعالیت داشته باشند.

دومنیکو درباره این مسئله توضیح می‌دهد که:

«در یک سطح حرفه‌ای ما کماکان به فعالیت در کنار یکدیگر ادامه می‌دهیم. ما کماکان به داشتن ارتباط با یکدیگر پایبندیم».

بیوگرافی دولچه و گابانا
3 (60%) 1 vote
نمایش پروفایل

فشن بلاگر

این مطلب برای شما تهیه شده است، پس دیدگاه شما برای ما مهم است

دیدگاه خود را ثبت کنید

شوآنا
ریست کردن رمز ورود