کالکشن دیور ، پاییز ۲۰۱۸

در این مطلب، کالکشن دیور آماده پوشیدن پاییز سال ۲۰۱۸ در وب‌سایت وُگ برای شما آورده شده است:

در ماه می، فرانسه ۵۰ امین سالگرد اعتراضات دانشجویان پاریس در ۱۹۶۸ را جشن می گیرد. ماریا گراسیا کیوری اخیراً یک نمایشگاه در مورد رویدادهای آن سال در رم را دید و گفت که تعجب می‌کند که خانه مد دیور در آن زمان چه کاری انجام می‌داده است.

پیشینه کالکشن‌ها

یک کاوش انجام‌شده، یک کشف شگفت‌آور را آشکار کرد: یک عکس سیاه و سفید از زنان جوان شیک که خارج از فروشگاه دیور اعتراض می‌کنند، چون دامن کوتاه به تعداد کافی در داخل مغازه موجود نبوده است. در واقع، تغییر در همه جا در همان سال اتفاق افتاد، از جمله در داخل دیور.

در حدود سال ۱۹۶۸ بود که مارک بوهان، میس دیور که اولین خط لباس آماده پوشش بود را راه‌اندازی کرد. قبل از آن، دیور تنها لباس‌های مد بالا را ارائه می‌کرد. کیوری اینچنین نظرش را درباره پشت صحنه ماجرا را بیان کرد: «مد خیلی خوب زمان را درک کرد».

کیوری هم زمان خود را درک می‌کند. با توجه به دوران ترامپ، تصدی او در دیور با خیزش بزرگ فمینیستی مصادف شده است. او با نقل قول از یک فصل از رمان‌نویس نیجریه‌ای به نام چیماماندا انگوزی آچیده و تئوری‌پرداز هنری، لیندا نوچلین حقایقی را برای موج چهارم فمینیسم روشن ساخت.

این فصل، کیوری تقریباً تمام شعارهای مجموعه خود را نجات داد که به طور کامل در جلد مجلات و هنر اعتراضی در اواخر دهه ۱۹۶۰ آن‌ها منتشر شدند؛ با برقراری پیوندی با آن‌ها، به طرز شگفت‌انگیزی به وابستگی متقابل آن‌ها اشاره کرد.

جذابیت‌های کالکشن دیور

کیوری لباس های اواخر دهه ۶۰ مانند گلدوزی، قلاب‌دوزی، وصله‌دوزی را برگزید و آن‌ها را از طریق لنز‌های لوکس دیور غربال کرد. به عنوان مثال، وصله‌دوزی‌ها از نسخه‌های طرح‌دار از آرشیو کالکشن دیور تهیه شده بودند و یقه‌های سفید همانند توری‌های ابریشمی که آن را پوشانده بودند، چرم بودند. همچنین لباس‌ مدرسه‌ای وجود داشت که بعضی از آن‌ها از پارچه‌های حریری بودند که کیوری در دیور ثبت کرده بود. جذابیت این مجموعه در عیار غنی آن بود. کیف‌های دستی، به‌طور متفاوت و محکم بافته شده بودند.

در شرکتی نظیر دیور که دربرگیرنده فرهنگ اعتراض است، هیچ طنزی وجود ندارد. چیزی که دانشجویان در سال ۱۹۶۸ در مقابل آن ایستادند، سرمایه‌داری و منافع مشترک آن بود: مصرف‌گرایی، امپریالیسم آمریکا، دولت فاسد. اواخر دهه ۶۰ میلادی دوران پایداری صنعت مد بود، به این دلیل که جنبش‌های اجتماعی چندان تأثیرگذار نبوده اند. با توجه به حوادث بی‌انتهای تاریخ، در ۵۰ سال گذشته، طراح دیور می‌توانست کالکشنی بهتر در شمایل اما گونزالس ایجاد کند.

کالکشن دیور ، پاییز ۲۰۱۸
5 (100%) 3 votes
نمایش پروفایل

فشن بلاگر

این مطلب برای شما تهیه شده است، پس دیدگاه شما برای ما مهم است

دیدگاه خود را ثبت کنید

شوآنا
ریست کردن رمز ورود