دیزل ، تاریخچه برند (از آغاز تا پایان)

شرکت سهامی دیزل ، یک شرکت بین‌المللی سبک زندگی بسیار محبوب ایتالیایی است. آن‌ها به دلیل طرح‌های ابتکاری و همچنین کیفیت محصولات خود شناخته شده‌اند. این شرکت به دلیل تولید طیف گسترده‌ای از مجموعه‌های لباس و لوازم جانبی شناخته شده است.

صفر تا صد برند دیزل

دیزل از زمان شروع به کار خود، رشد قابل توجهی داشته به نحوی که به یکی از پیشگامان جهان شلوار جین تبدیل شده است و حتی بازار لوکس را به چالش کشیده است. محصولات آن‌ها جایگزین خوبی برای برندهای لوکس باقیمت‌های بالا می‌باشند.

دیزل یکی از تولیدکنندگان برتر اروپا در حوزه طراحی شلوار جین و پوشاک مشابه است. دیزل دارای برند DieselStyleLab، برند ورزشی ۵۵-DSL و دیزل کیدز است که بر لباس کودکان متمرکز است.

دیزل همچنین دارای مجوز برای تعدادی از محصولات جانبی نظیر عینک‌های ساخته شده توسط سافیلو در ایتالیا، کفش‌های Global Brand Imaging ایالات‌متحده آمریکا، چمدان‌ها و سایر کالاهای چرمی توسط پرینسیپه در ایتالیا و عطر و لوازم آرایشی تولید شده توسط ماربرت در آلمان است و تحت برند Diesel Plus Plus و Zero Plus عرضه شده است.

با تبلیغات فراگیر خود محبوبیت برند خود را تثبیت کرده‌اند و در حال حاضر بیش از ۱۰۰۰۰ فروشگاه در ۸۰ کشور گسترش داده‌اند. آن‌ها همچنین یک شبکه گسترده از فروشگاه‌های خرده‌فروشی جین و محصولات تحت برند DieselStyleLab را ایجاد کرده‌اند.

تغییرات سهام و عملکرد

دیزل توسط طراح مد ایتالیایی رنزو روسو در سال ۱۹۷۸ تأسیس شد. در آن زمان او برای تولیدکننده لباس مولتکس، متعلق به آدریانو گلدشمید کار می‌کرد. او ۴۰٪ سهام این شرکت را با استفاده از پولی که از پدرش قرض گرفته بود خریداری کرد. پس از مدت کوتاهی شرکت به نام دیزل تغییر نام یافت و سرمایه‌گذاری جدید خود را در تولید و بازاریابی جین آغاز کرد.

در سال ۱۹۸۵ روسو به طور کامل سهم گلدشمید را از شرکت خریداری کرد. با کنترل کامل شرکت و همچنین برند روسو به دنبال ایجاد یک راه جدید و ابتکاری برای ایجاد مد بود.

او با استخدام فارغ‌التحصیلان مدارس  طراحی شروع به کار کرد. او خود تمام کاندیدای خود را انتخاب می‌کرد. او از طراحان جدید خواست تا آنچه که تا آن زمان در جامعه مد وجود داشت را نادیده بگیرند و به جای آن روی ایجاد طرح‌هایی که خودشان و شخصیت روسو را منعکس می‌کنند، تمرکز کنند.

به آن‌ها در طراحی خود اختیار تام داده شده بود. این روش‌های غیرمعمول به رشد اعتبار این شرکت و مطرح شدن طرح‌هایشان به عنوان آوانگارد که در بین جوامع جوان اروپایی بسیار محبوب بود، کمک کردند.

مسئولیت اجتماعی

دیزل همواره تلاش کرده است که به مسئولیت خود نسبت به جامعه پاسخ دهد. این شرکت یک درصد از سود سالیانه را به خیریه‌هایی اختصاص داده که به فقرا و نیازمندان کمک‌های مالی اهدا می‌کند.

مرور کلی

دیزل یکی از معروف‌ترین و ارزان‌ترین برندهای پوشاک در اروپا است. آن‌ها در میان جوانان، نه‌تنها در اروپا، بلکه در جهان، بسیار محبوب هستند. آن‌ها به دلیل طرح‌های بی‌نظیرشان که توجه مشتریان را به خود جلب می‌کنند شناخته شده‌اند. در طراحی مقرون‌به‌صرفه لباس و لوازم جانبی منحصربه‌فرد بهتر از دیزل نمی‌توان یافت.

نمایش پروفایل

فشن بلاگر

این مطلب برای شما تهیه شده است، پس دیدگاه شما برای ما مهم است

دیدگاه خود را ثبت کنید

شوآنا
ریست کردن رمز ورود