راهنمای کامل برای اینکه چطور لباس آستین کوتاه زنانه بپوشیم؟

لباس کوتاه بی‌آستین یا آستین کوتاه زنانه مدل ساده‌ای از لباس است که معمولاً دامن کوتاهی دارد و تا زانو می‌رسد. دامن می‌تواند برشی A شکل یا صاف در طراحی داشته باشد درحالی‌که سینه‌ها با سوتینی به صورتی جذب قرار دارند. یقه این مدل لباس معمولاً بالا است و کمر زیاد مشخص نیست. بسته به طراحی لباس بی‌آستین، می‌توانید بدون آستین یا با آستین‌کوتاه باشد.

تاریخچه جذاب و کوتاه

این مدل در دهه ۲۰ میلادی ابداع شد و توسط زنان جوانی که می‌خواستند ساختارشکنی کنند، پوشیده شد. این مدل لباس چون برای دخترانی که خواهان رقیصدن بودند، راحت بود، بسیار محبوب شد. در طول این دوره، برای لباس‌ها بسیار رایج بود که جزئیات خاصی روی دامنشان کار شود. بااین‌حال، در طول سال‌های افسرده جنگ، این لباس کوتاه بی‌آستین، بیشتر مورد محبوبیت قرار گرفت.

در طول دهه ۶۰ میلادی، مد به لطف لیلی پولیتزر که در پالم بیچ کار می‌کرد، احیا شد. او به‌طور منظم لباس کوتاه آستین کوتاه زنانه می‌پوشید و بعد از تقاضا از طرف مشتریان، او شروع به دوخت و فروش آن‌ها کرد. این‌ها به‌عنوان لباس لیلی شناخته می‌شدند و سپس جکی کندی، اولین زنی بود که درحالی‌که این لباس را به تن داشت، عکس او روی مجله لایف چاپ شد، مردم از این مدل لباس سیر نمی‌شدند.

امروزه پولیتزر و تعدادی از طراحان مد بین‌المللی ازجمله ویکتوریا بکهام، هنوز لباس‌های کوتاه بی‌آستینی می‌دوزند که هنرمندانی همچون هیلی استینفلد، نایومی واتس و کامیلا بل آن‌ها را می‌پوشند.

راهنمای پیدا کردن لباس کوتاه بی‌آستین یا آستین کوتاه زنانه

لباس  کوتاه بی‌آستین، یکی از جذاب‌ترین و بادوام‌ترین سیلوئت‌های مد به‌حساب می‌آید. شکل متمایز آن، تاریخچه طولانی دارد که از فراک‌های افتاده از کمر دهه ۲۰ میلادی شروع می‌شود و تا لباس‌های دهه ۵۰ میلادی می‌رسد. در دهه ۶۰ میلادی، این مدل به مدل کوتاه با برش صاف تکامل یافت که به شکل امروزی آن شباهت بیشتری دارد. با در نظر گرفتن اینکه این سیلوئت تطبیق‌پذیر، چقدر مردم را تحت تأثیر قرار می‌دهد و به افراد فضای کافی برای حرکت می‌دهد، باعث می‌شود همه آن را بخواهیم. در ادامه نحوه تشخیص لباس کوتاه بی‌آستین را از لباس چسبان و کلید چگونه پوشیدن آن را می‌خوانید.

لباس کوتاه بی‌آستین چیست؟

معمولاً، لباسی ساده، کوتاه (تا بالای زانو) است و صاف و مستقیم از شانه تا پایین امتداد می‌یابد، هرچند مدل‌های مدرن‌تر آن گلدوزی‌هایی دارند. نقاط قوت این لباس، فضای راحت و آزاد و همچنین رها بودن آن است که هیچ شکلی در ناحیه کمر نمی‌دهد و برش ساده‌ای دارد. این لباس برای تغییر یا حرکت طراحی شده است یعنی سیلوئت آن به شما کمک می‌کند که هرگونه ایراد ظاهری در هرجای بدنتان را پنهان‌سازید. با این اوصاف، عجیب نیست که این لباس هنوز محبوبیت دارد.

لباس کوتاه بی‌آستین در مقابل لباس چسبان

افراد به‌سادگی لباس چسبان و لباس کوتاه آستین کوتاه زنانه را با یکدیگر اشتباه می‌گیرند، چراکه شباهت‌هایی میانشان وجود دارد: هردو کوتاه هستند و تا ران می‌آیند. اما درحالی‌که لباس کوتاه بی‌آستین به علت آزاد و رها بودنش شناخته می‌شود، لباس چسبان به خاطر سیلوئت جذب و اندامی خود است که محبوبیت دارد.

مناسب بدن‌های سیبی‌شکل

این لباس به شکلی هوشمندانه، توجه را از نواحی چاق درحالی‌که دیگر اعضای بدن را از طریق جزئیاتی همچون خطوط یقه خاص، پرت می‌کند. به دنبال پارچه‌های رها و آزاد همچون کرپ پلی‌استری یا ترکیب ابریشم باشید که روی بدنتان شناور شوند.

آستین کوتاه زنانه

آستین کوتاه زنانه

آستین کوتاه زنانه

مناسب بدن‌های گلابی‌شکل

بدن‌های گلابی‌شکل، معمولاً باید لباس کوتاه آستین کوتاه زنانه با برش A شکل بپوشند تا توجه‌ها را به باسنشان جلب نکنند. به‌عنوان مزیت، می‌توانید لباسی چندلایه با رنگ‌های خنثی بگیرید تا شکل زیباتری به بدنتان بدهد.

آستین کوتاه زنانه

آستین کوتاه زنانه

آستین کوتاه زنانه

مناسب بدن‌های ورزشی

لباس‌های کوتاه بی‌آستین کلاسیک معمولاً به علت سادگی و صاف و سرراست بودنشان شناخته می‌شوند، بدن‌های ورزشی از نسخه‌های جدید امروزی این لباس‌ها می‌توانند نفع بیشتری ببرند که روی آن گلدوزی و طرح‌هایی وجود دارد. یقه افتاده، طرح‌های شلوغ و بافت باعث زیباتر شدن ظاهر در این لباس می‌شود.

آستین کوتاه زنانه

آستین کوتاه زنانه

آستین کوتاه زنانه

مناسب بدن‌های ساعت شنی

برخلاف چیزی که ممکن است فکر کنید، لباس‌های کوتاه بی‌آستین برای بدن‌های ساعت شنی فوق‌العاده هستند. به دنبال لباسی باشید که در برجستگی‌ها تعادلی ایجاد کند و سینه‌ها را بزرگ‌تر و کمر را کوچک‌تر نشان دهد. به‌طور ایده آل، شما برش‌های عمودی ساده‌ای نیاز دارید تا شکلی بلند به لباس بدهید.

آستین کوتاه زنانه

آستین کوتاه زنانه

آستین کوتاه زنانه

راحتی؟ قطعاً. زیبایی؟ قطعاً. مد بودن؟ صدالبته. قدرت این لباس را دست‌کم نگیرید. این سیلوئت که به شکل دیوانه‌واری تطبیق‌پذیر است، برای هر نوع شکل بدنی مناسب است.

راهنمای کامل برای اینکه چطور لباس آستین کوتاه زنانه بپوشیم؟
5 (100%) 3 votes
نمایش پروفایل

فشن بلاگر

این مطلب برای شما تهیه شده است، پس دیدگاه شما برای ما مهم است

دیدگاه خود را ثبت کنید

شوآنا
ریست کردن رمز ورود