نمایشگاه مد – کُم دِس گارسون ۲۰۱۷

نمایشگاه مد کُم دِس گارسون در روز پنج‌شنبه ۴ ام ماه می سال ۲۰۱۷ برای عموم افتتاح شد و تا تاریخ ۴ ام ماه سپتامبر سال ۲۰۱۷ ادامه یافت. نمایش سال گذشته، مانوس و ماشینا، بر رابطه بین تولید دستی و ماشینی متمرکز بود، درحالی‌که موضوع سال قبل وسواس مد در طراحی و هنرهای چینی بود.

لباس‌های مجسمه‌ای طراح مرموز ژاپنی ری کاواکوبو موضوع نمایشگاه بهار سال جاری بود که توسط موسسه لباس در موزه هنر متروپولیتن نیویورک برگزار شد.

نمایشگاه مانند پسران (کُم دِس گارسون) ری کاواکوبو، اولین نمایشگاه منحصربه‌فرد این موزه از یک طراح در زمان حیات وی پس از یوس سن لورن در سال ۱۹۸۳ بود.

این نمایشگاه بیش از ۱۵۰ پوشاک طراحی‌شده از دهه ۱۹۸۰ تاکنون را شامل می‌شد که ایده‌های آوانگارد او، نگرش وی نسبت به مد و تأثیر آن در صنعت را نشان می‌دهد.

رئیس اندرو بولتون گفت:

«او در هر فصل و در هر مجموعه مفاهیم متداول زیبایی و اختلال ویژگی‌های پذیرفته‌شده از بدن مد را کاوش می‌کند. مد او نه‌تنها منفک از شجره‌نامه لباس است، بلکه در برابر تعاریف و تفاسیر مقاومت می‌کند».

موضوعات نمایشگاه کُم دِس گارسون

این نمایشگاه به ۹ موضوع تقسیم شده بود که هرکدام از آن‌ها دوگانگی موجود در طرح‌های کاواکوبو را بین هنر و پوشاک بررسی می‌کردند.

آن‌ها عبارت‌اند از عدم یا وجود، طراحی یا عدم طراحی، مد یا ضد مد، مدل یا چندگانه، بالا یا پایین، حال یا غیر حال، خود یا دیگری، فاعل یا مفعول و لباس یا غیر لباس، بعضی از آن‌ها نیز به تعداد زیرمجموعه تقسیم می‌شوند.

این بخش‌ها شامل نمونه‌هایی از تفسیرهای کاواکوبو از مفهوم ژاپنی “kawaii” و یا جذابیت، محو کردن لباس برای مراسم عروسی و تشییع‌جنازه و ترکیب لباس‌های مردانه و زنانه به‌طورمعمول بود.

این لباس‌ها که بسیاری از آن‌ها دارای نیمرخ‌های غول‌پیکری بودند، همچنین بیشتر بر اساس رنگ دسته‌بندی شده بودند تا سن که ارتباط بیشتری را با کاتالوگ وی داشته باشند.

بولتون گفت:

«هنر میانه کاواکوبو باعث می‌شود واسطه‌ها و ارتباطات معنی‌دار و همچنین نوآوری‌ها و تحولات انقلابی، فرصت‌های بی‌پایان برای آفرینش و خلقت مجدد ایجاد شود.»

کاواکوبو از زمانی که در سال ۱۹۶۹ در توکیو برند کُم دِس گارسون خود را افتتاح کرد، تمایلی به توضیح کار خود ندارد و این روال تا امروز باقی مانده است.

توضیحات بیشتر

او همچنین فروشگاه‌های Dover Street Market را راه‌اندازی کرد که لباس و لوازم جانبی کُم دِس گارسون و سایر طراحان نوآورانه را در لندن، نیویورک و توکیو به فروش می‌رسانند.

تجهیزات مورد استفاده برای نمایش لباس در این مغازه‌ها به‌طور مرتب به‌روز و اصلاح می‌شوند و فضاهای خاصی را به وجود می‌آورند که به‌طور مستقیم به لباس مربوط می‌شوند.

طراحی نمایشگاه مت با همکاری کاواکوبو و تیم داخلی موزه بود. لباس‌ها در طیفی از جلوه‌های رنگ سفید ساده ارائه شدند که اندازه و شکل آن‌ها متفاوت بود که بسیاری از آن‌ها در طرح‌های دایره‌ای باز بودند.

بولتون تصمیم گرفت که نوشته‌ای را در کنار لباس‌ها قرار ندهد تا طرح‌ها کامل به چشم آیند. بازدیدکنندگان می‌توانستند جزئیات بیشتر را در کتابچه همراه مطالعه کنند.

همچنین، به‌جای استفاده از نورپردازی برای نمایش لباس‌، از نورپردازی یکنواخت با تیوب‌های مشبک فلورسنت در سراسر سقف گالری استفاده کرده بودند.

نمایشگاه مد – کُم دِس گارسون ۲۰۱۷
نمایش پروفایل

فشن بلاگر

این مطلب برای شما تهیه شده است، پس دیدگاه شما برای ما مهم است

دیدگاه خود را ثبت کنید

شوآنا
ریست کردن رمز ورود