بیوگرافی کریستین دیور

کریستین دیور در ۲۱ ماه ژانویه ۱۹۰۵ در گرنویل در شمال فرانسه متولد شد. خانواده کریستین در کودکی به پاریس نقل‌ مکان کردند و او جوانی‌اش را در آنجا سپری کرد. با وجود علاقه به هنر هنگامی‌که می‌خواست در رشته معماری تحصیل کند به اصرار پدرش در موسسه مطالعات سیاسی پاریس در رشته علوم سیاسی ثبت‌نام کرد.

پس از فارغ‌التحصیلی، او گالری هنری کوچکی را با پولی که از پدرش گرفته بود راه‌اندازی کرد؛ با این شرط که نام خانوادگی آن‌ها در بالای درب گالری ظاهر نشود. گالری او در سال‌های فعالیتش میزبان کارهای هنرمندان بزرگی همچون پیکاسو، مکس جیکوب و … بود. تا اینکه در سال ۱۹۳۱ که مادر و برادرش را از دست داد، مجبور به بستن گالری شد.

پس از تعطیلی گالری‌اش دیور از طریق فروش پیش‌طرح‌های مد خود درآمدزایی داشت. چند سال بعد، دیور به‌عنوان دستیار طراحی توسط رابرت پیگت استخدام شد. بااین‌حال، یک سال پس از آن که جنگ جهانی دوم آغاز شد، دیور در جنوب فرانسه به‌عنوان افسر ارتش فرانسه شروع به خدمت کرد. پس از اشغال فرانسه توسط آلمان در سال ۱۹۴۰، دیور به پاریس بازگشت و خیلی زود توسط مجسمه‌ساز لوسین لیلانگ استخدام شد.

بعد از ۵ سال آموزش زیردست لیلانگ در سال ۱۹۴۶ با مایسل بوساک آشنا شد. این صنعتگر معروف فرانسوی به دیور پیشنهاد کرد تا با کمک وی خانه مدی با نام خودش را تأسیس کند. در جلسه دوم، دیور در مسیر راه یک ستاره فلزی را در خیابان پیدا می‌کند و آن را به فال نیک می‌گیرد. تصمیم می‌گیرد پیشنهاد بوساک را قبول کند.

تاسیس خانه مد کریستین دیور

آن‌ها باهم خانه مد کریستین دیور را در خیابان ۳۰ ام مونتگین افتتاح کردند و آن ستاره تبدیل به امضا و نشان وی شد. در سال ۱۹۴۷ دیور با اولین کالکشن بهار/ تابستان خود شروع به کار کرد؛ کالکشنی که جهان مد را دگرگون کرد.

در سال ۱۹۵۷، چند ماه پس از چاپ عکسش روی کاور مجله تایم، کریستین دیور برای تعطیلات به شهر موتکاتینی در ایتالیا سفر کرد و در آنجا در ۲۳ اکتبر ۱۹۵۷ براثر حمله قلبی در ۵۲ سالگی درگذشت. مارسل بوساک هواپیمای شخصی خود را به مونتکاتینی فرستاد تا بدن دیور را به پاریس برساند و مراسم خاک‌سپاری انجام شود.

منبع

بیوگرافی کریستین دیور
5 (100%) 5 votes
نمایش پروفایل

فشن بلاگر

این مطلب برای شما تهیه شده است، پس دیدگاه شما برای ما مهم است

دیدگاه خود را ثبت کنید

شوآنا
ریست کردن رمز ورود