آینده شغلی مائده هژبری و دیگر دنسر‌های اینستاگرامی در ایران

مائده هژبری ، اعترافات، رقص، فیلم، عکس، تتلو، ارز، صداوسیما و… در چند هفته گذشته مائده هژبری تیتر اصلی خبرگزاری‌های رسمی و غیررسمی، در فضای مجازی و غیرمجازی بوده است. همه حواسشان به او بوده است، و همه از او سؤال کرده‌اند، نقد کرده‌اند، توهین کرده‌اند، حمایت کرده‌اند… ولی هیچ‌کس به آینده مائده هژبری توجهی نداشته است.

فعالیت او به‌عنوان یک دنسر در اینستاگرام و فضای مجازی، مسیری چالش‌برانگیز بوده که انتخابش کرده و در آن ظاهراً موفق بوده است. اما با توجه به شرایط به وجود آمده، شاید او مجبور باشد که از رقصندگی دست بکشد، شاید هم راهکارهای دیگری را امتحان کند، ولی اگر و فقط اگر، خواهان این باشد که سبک زندگی خود را تغییر دهد، اینکه بخواهد در چه مسیر جدید دیگری گام بردارد، شاید برای او و دنسر‌های دیگر، انتخاب سخت و دشواری باشد.

مسیرهای شغلی برای مائده هژبری و دیگر دنسرهای اینستاگرامی

بااین‌حال، دنسرها، افرادی خوش‌فکر، منضبط، خلاق و باهوش همراه با توانمندی و مهارت‌های متعدد هستند که می‌توانند از آن‌ها در حرفه‌ها و تخصص‌های گوناگون استفاده کنند. تعدادی از این موارد به شرح زیرند:

۱٫ طراح صحنه / طراح نورپردازی

دنسرها می‌توانند افرادی باشند که در صحنه تئاتر جادو بیافرینند! اگر به تئاتر علاقه‌مند باشند؛ چشمان هنری و تیزبینی داشته باشند؛ دستی هم بر فناوری داشتن کافی است، تا طراحی نورپردازی به یک مسیر فوق‌العاده شغلی برای آن‌ها بدل شود.

مشابه با طراحی نورپردازی، طراحی صحنه‌ها، می‌تواند روح هنری و خلاقانه‌ای را در مسیر تئاتر برایشان دربرداشته باشد. اگر دستان ماهری دارند و به نقاشی علاقه دارند، ممکن است بدل شدن به یک طراح صحنه، راه جدیدی از موفقیت باشد که بخواهند در آن گام بردارند.

مائده هژبری

۲٫ مدیر صحنه / عضو تیم تولید

یک مدیر صحنه خوب برای یک نمایش فوق‌العاده، عنصری حیاتی است، از شب‌های تمرین گرفته تا روز اجرا. دنسرها اگر افرادی باشند که به جزئیات توجه داشته باشند، از نظارت بر افراد لذت ببرند، در حل مسائل در زمان‌های بحرانی درست عمل کنند، ممکن است افراد مورد انتظارِ دنیای تئاتر برای نمایش‌ها تلقی شوند.

اگر از کار تیمی لذت ببرند و به جنبه‌های فناوری برگزاری یک نمایش علاقه داشته باشند، حضور یافتن در تیم تولید می‌تواند به آن‌ها دید واضحی از آن چیزی را نشان دهد که واقعاً در پشت‌صحنه هر نمایشی اتفاق میفتد.

مائده هژبری

۳٫ طراح گرافیک

از طراحی وب‌سایت تا پوسترها، بنرها و… برای پلتفرم‌های مختلف در فضای مجازی و حقیقی، دنسرها از قدرت خلاقیت و تصویرسازی فوق‌العاده‌ای برخوردار هستند. اگر از کار کردن با رایانه و کار کردن در زمینه هنر تصویری لذت ببرند، می‌توانند تصاویری خلق کنند که در هر زمینه‌ای به کار دیگران بیاید و به یک طراح گرافیک موفق بدل شوند و در دنیای هنر باقی بمانند.

مائده هژبری

۴٫ طراح لباس

اگر به دوخت و دوز علاقه داشته باشند، طراحی لباس می‌تواند راهکاری خارق‌العاده باشد تا دنسرها را با دنیای اجرا مرتبط نگه دارد. در کنار همکاری با طراحان صحنه و طراحان نورپردازی، طراحان لباس می‌توانند بخش جدایی‌ناپذیری از فضای اجرا در قلب طراحی تصویری باشند که مردم هرشب به تماشایش می‌نشینند.

مائده هژبری

۵٫ عکاس و فیلم‌بردار

دنسرها اگر مهارت خوبی در کار کردن با دوربین داشته باشند، با دید هنری و تیزبینی که دارند می‌توانند در زمینه عکس‌برداری و فیلم‌برداری از سلبریتی‌ها و رویدادها و جشنواره‌های مختلف برای خبرگزاری‌های حقیقی و مجازی گام بردارند.

مائده هژبری

۶٫ معلم مهدکودک و دبستان

اگر از کار کردن با کودکان لذت می‌برند، می‌توانند به‌عنوان معلم اصلی یا پرورشی به کودکان و دانش آموزان در زمینه اجرای برنامه‌های نمایشی کمک کنند. خلاقیت و ذهنیت باز دنسرها می‌تواند به‌خوبی مایه تهییج هوش هیجانی کودکان شود و به کشف استعدادهای هنری آن‌ها کمک کند.

مائده هژبری

۷٫ مربی ورزشی

اگر از فعالیت‌های ورزشی که مستلزم داشتن انعطاف‌پذیری و چابکی بدنی هستند، لذت می‌برند، می‌بایست در راستای مسیر موفقیت در رشته‌هایی مانند ژیمناستیک و مشابه آن گام برداشته و به تخصص و مهارت کافی برسند و در نهایت به مربی‌گری در این زمینه بپردازند.

مائده هژبری

۸٫ مدیر اجرایی

اگر در مورد نحوه اجرای نمایش‎‌های فوق‌العاده‌ای که در تئاتر شهر و سالن استاد سمندریان برگزار می‌شود، متعجب باشند؟ اگر در مورد جنبه‌های مالی اجرای یک گروه تئاتر کنجکاو باشند؟ اگر به سفر کردن و کار کردن با تعداد از زیادی از افراد علاقه‌مند باشند؟ مدیران اجرایی تمام این کارها را انجام می‌دهند. از جستجوی محل‌های برگزاری نمایش گرفته تا سازمان‌دهی تعداد نمایش‌های اجرایی و سالن‌های اجرایی آن، مدیر اجرایی در مرکز تمامی این ماجراها قرار دارد. آن‌ها تصمیمات مهمی می‌گیرند که به گروه‌های تئاتری کمک می‌کند تا به‌خوبی کارکرده و اجراهای فوق‌العاده داشته باشند.

مائده هژبری

۹٫ مدیر هنری

علاوه بر گروه‌های تئاتری، انواع متفاوتی از مؤسسات وجود دارد که از افرادی که ذهنیت اجرایی دارند و در جستجوی چنین فعالیت‌هایی هستند، استقبال می‌کنند. برخی از این نمونه‌ها می‌تواند، موزه‌ها، فرهنگسراها، مراکز خیریه و … را شامل شود.

مائده هژبری

و در پایان…

از حسابداری تا توسعه کسب‌وکار، از برنامه‌ریزی تا مدیریت تسهیلات، این افراد می‌تواند برای خودشان به دنبال جایگاه مناسبی باشند و در مسیر دستیابی به این موقعیت‌ها گام بردارند.

همه فعالیت‌هایی که در بالا ذکر شد، نیاز به دانش و تخصص دارند، اما پیش‌نیاز همه آن‌ها داشتن استعداد و ذوق هنری و علاقه‌ قلبی است. اگر کسانی که به رقص علاقه دارند و به فکر آینده شغلی در این کشور هستند، بتوانند در یکی از مسیرهای شغلی فوق گام بردارند.

و در پایان، بدانیم که مسیر زندگی مائده هژبری و دیگر دنسرهای اینستاگرامی بسته نشده، زندگی‌شان به پایان نرسیده، بلکه شاید بتوان ماحصل این اتفاقات را در این جمله جستجو کرد:

«پایان همان‌جایی است که ما آغاز می‌کنیم، جایی‌که قلب‌های شکسته، التیام یافته و مجدداً شروع به تپیدن می‌کنند».

آینده شغلی مائده هژبری و دیگر دنسر‌های اینستاگرامی در ایران
5 (100%) 10 votes
نمایش پروفایل

فشن بلاگر

این مطلب برای شما تهیه شده است، پس دیدگاه شما برای ما مهم است

دیدگاه خود را ثبت کنید

شوآنا
ریست کردن رمز ورود