مصاحبه با “کالوین کلین – Calvin Klein” (قسمت دوم)

در این مطلب به ادامه مصاحبه انجام شده با کالوین کلین (Calvin Klein) طراح مد آمریکایی که در ۴ ام ماه می سال ۲۰۱۶ در وبسایت The Talks قرار گرفت، می‌پردازیم:

رالف لورن، دانا کاران و شما سه طراحی هستید که موفق به ساخت مارک‌های جهانی با سبک آمریکایی متمایز شده‌اید. بااین‌حال، در ۲۰ سال گذشته، به‌استثناء مایکل کورس، هیچ‌کس این راه را ادامه نداده است. آن را چطور توضیح می‌دهید؟

دختر من، که در کسب‌وکار سرگرمی است، می‌گوید دلیل آن این است که ما سه نفر همه یهودی بودیم! (با خنده) و ژن ما دلیل آن بوده است. درنهایت به‌مرور ، مانند مدل‌ها، دیگر الهام‌بخش کسی نیستید، و ناگهان چهره‌های جدید فریبنده می‌آیند. من فکر می‌کنم این درست است – اما در حال حاضر هیچ‌کس این کار را انجام نمی‌دهد. ما فقط باید منتظر گذر زمان باشیم.

در یک بازه زمانی کوتاه به نظر می‌رسید، الکساندر وانگ ممکن است شانسی داشته باشد. آیا در حال حاضر هم همینطور است؟

من نمی‌دانم او یا هر کس دیگری چه توانایی دارند، اما اعتقاد ندارم که الآن نمی‌شود. و مهم‌ترین نکته صنعت مد این است که برای کسی که بتواند خود را ابراز کند، رشد کند، تجارت کند، خلق کند، همیشه فرصتی وجود دارد. آسان نیست اما شدنی است.

آیا هنوز مدیر خلاق یک خانه مد باید یک طراح باشد یا شاید این روزها مدیریت و معرفی درست نام تجاری کفایت می‌کند؟

من نمی‌توانم یک خانه مد با یک مدیر خلاق که طراحی نکرده است را تصور کنم. در هر مرحله از ایجاد محصول با استودیوهای طراحی همکاری می‌کنید. فکر می‌کنم انتظار نظارت بر پیشرفت یک کاتالوگ عظیم از محصولات، از فردی که طراح نیست، دشوار است. بهتر است طراح باشد، اما کسی که مدرن فکر کند و بتواند مسئولیت نظارت بر توسعه محصول را به عهده بگیرد، نیز توانایی‌اش را دارد.

اما فردی با تعداد دنبال‌کننده هشت‌رقمی ممکن است به‌سوی برخی از برندهای در حال مبارزه با مرگ وسوسه شود …

فکر نمی‌کنم کسی واقعاً مطمئن باشد که تا چه حد پیچ‌های رسانه‌های اجتماعی می‌توانند به کسب‌وکار تبدیل شوند. هنگامی‌که من به عنوان کالوین کلین شروع به کار در حوزه عطر کردم، یک طراح اگر یک عطر داشت خوش‌شانس بود، اما ما کسب‌وکاری یک میلیارد دلاری در حوزه عطر ایجاد کردیم. در آن زمان افراد مشهور، ستارگان فیلم و یا موسیقی‌دان‌هایی بودند که عطر نیز داشته باشند، اما درنهایت به جایی نرسیدند. ممکن است دو سال خوب را پشت سر بگذرانند اما طولانی نیست. و فکر نمی‌کنم فقط به این دلیل که دنبال‌کننده‌های زیادی دارند، هوادار بسیار زیادی هم دارند، زیرا ممکن است همه آن‌ها واقعی نباشند.

مهم این بود که مصرف‌کننده شما طعم داشته باشد؟

نه. من خوش‌شانس بودم که همیشه کسی بود که چیزی که من ساخته بودم را بخرد. هیچ تضمینی وجود ندارد، ما همیشه در معرض ریسک قرار داریم و هنگامی‌که لباس را ارائه می‌کنیم، خریدار همیشگی خودش را دارد. من فقط سعی کردم برای زنان واقعی لباس طراحی کنم نه مدل‌ها. زیاد به دنبال مجلات مد و ساخت نام تجاری خودم از طریق سرمقاله‌های مجلات مد نیستم. من فکر کردم که این کار را به‌طور مستقیم انجام دهم. به همین دلیل تبلیغات زیادی کردم. تصمیم گرفتم که بهتر از مجله‌های مد ارتباط برقرار کنم.

امروزه به نظر می‌رسد که بسیاری از برندها تنها برای کسب سرمقاله تبلیغات می‌کنند. شما واقعاً به دلایل مختلف تبلیغ کردید؟

من واقعاً اهمیتی ندادم (خنده) اغلب به من می‌گویند که سرمقاله‌های مجلات ما از تصاویر تبلیغاتی‌مان بیشتر جلب‌توجه می‌کند. مجلات و روزنامه‌ها، مشکلات خاص خودشان را دارند. مردم خسته شدند، می‌خواهند همه‌چیز را سریع و آنلاین ببینند، رسانه‌های اجتماعی بسیار مهم هستند …

اگر امروز هم در آن شرایط بودید، به سمت تبلیغات چاپی می‌رفتید یا به تبلیغات آنلاین روی می‌آوردید؟

دوست دارم که یک قدم جلوتر باشم، تجربه کنم و شاید کارهایی را انجام دهم که ممکن است جواب ندهد – اما ببینید چه اتفاقی افتاده است! من فکر می‌کنم اگر تا امروز این کار را انجام دادم، همچنان به همین روش ادامه دهم. برای نشان دادن ابداعاتم بر اساس احساسم مدل‌هایی را انتخاب می‌کنم که تصویر درستی را نشان دهند. من عنصر غافلگیری را دوست دارم، دوست دارم راه‌های جدیدی پیدا کنم در حال حاضر آنلاین هستیم و چیزهای دیگری هم وجود دارند. شما هنوز مجبور هستید تصمیم بگیرید که کجا دیده شوید، مخاطبان شما کیستند، بنابراین روش‌های آنلاین خیلی متفاوت از تلویزیون یا حتی چاپ نیستند. و به‌وضوح، داشتن پیام آنلاین مهم است.

به نظر می‌رسد رسالت کالوین کلین همیشه برای شما بسیار روشن بوده است؟

قبلاً خودم کار رسانه را می‌کردم، زیرا می‌دانستم مخاطبم کیست. من حس می‌کردم که چه نوع برنامه‌های تلویزیونی ممکن است تماشا کنند یا چه مجلاتی را بخوانند. منظورم این نیست که همه‌چیز را خودم انجام می‌دادم، اما در هر جنبه از آن نقشی داشتم. من در کمپین‌ها با عکاسان، با استایلیست‌ها کار کردم، آژانس خلاق خودم را ایجاد کردم که در حد یک آژانس تبلیغاتی متوسط بود. به‌طور غریزی می‌دانستم که چه چیزی حس خوبی به من می‌دهد، و در تمام دوران حرفه‌ای خود آن را دنبال کردم. این زندگی و کار من است. همه کارهایی که انجام دادم و همه‌چیزهایی که دارم فراتر از سلیقه شخصی من است.

مصاحبه با “کالوین کلین – Calvin Klein” (قسمت دوم)
5 (100%) 3 votes
نمایش پروفایل

فشن بلاگر

این مطلب برای شما تهیه شده است، پس دیدگاه شما برای ما مهم است

دیدگاه خود را ثبت کنید

شوآنا
ریست کردن رمز ورود