بیوگرافی کالوین کلین

کالوین کلین ، طراح مدی است که  همچنین برای طیف گسترده‌ای از تولید لباسی که شامل لباس‌های زنانه و مردانه، لباس‌های جین و لباس‌های زیر با کیفیت بالا و همچنین مدل‌های مشهور شناخته می‌شود.

خلاصه زندگی

کالوین کلین در ۱۹ نوامبر ۱۹۴۲ در برانکس نیویورک به دنیا آمد. او مد را در شهر نیویورک تحصیل کرد و برای یک تولیدی کت‌وشلوار مشغول به کار شد. در سال ۱۹۶۸، او و چارلز شوارتز شرکت خودشان را تأسیس کردند، شوارتز جنبه کسب‌وکار امور را جلو می‌برد و کلین مسئول طراحی و نگاه هنری بود. برند در ابتدا برای کت‌وشلوارهایش شناخته می‌شد اما تولید لباس‌های ورزشی کلین نیز به‌سرعت شهرت یافت. او ۳ جایزه کتی را برای لباس زنانه دریافت کرد و کسب‌وکارشان درنهایت به چیزهایی همچون، لباس‌های مردانه، جین‌ها، لوازم‌آرایش، عطرها و مجموعه‌های خانگی گسترش پیدا کرد. با فروختن شرکت در سال ۲۰۰۳، کلین نیز مجبور به تبلیغات مبتنی بر مدل‌هایی بود که بخش قابل‌توجهی از فرهنگ پاپ را تشکیل می‌داد، درحالی‌که درعین‌حال، باعث تحریک افراد و موجب بحث‌وجدل و اختلافات بسیاری شد.

پیشینه کالوین کلین

کالوین ریچارد کلین در ۱۹ نوامبر ۱۹۴۲ در برانکس نیویورک به دنیا آمد. او فرزند وسطی خانواده‌اش بود. پدرش، اصالتاً مجارستانی بود، خانواده‌ای بقال در محله هارلم داشت درحالی‌که مادرش خانه‌داری بود که علاقه زیادی به خیاطی داشت و به کلین کمک کرد تا عشق او به طراحی لباس بیشتر شود.

کلین پیش از نوجوانی شروع به طراحی اسکیس هایی از لباس کرد و درنهایت به دبیرستان هنرهای صنعتی و لیگ دانشجویی هنر راه یافت. او از موسسه مد تکنولوژی در سال ۱۹۶۳ فارغ‌التحصیل شد.

برندهای مشهور

کلین در مشاغل مختلف صنعتی پیش از شروع برند خود، کار کرد. در سال ۱۹۸۶، او و دوست دوران کودکی‌اش چارلز شوارتز شرکای کاری یکدیگر شدند. او به کلین ۱۰۰۰۰ دلار پرداخت کرد تا او برند خود را تأسیس کند. با اجاره مزونی کوچک، کلین درنهایت قادر به بستن قراردادی با یکی از خریدارانش شد. با در معرض دید قرار گرفتن کارهای او توسط تلر و تقاضای مصرف‌کننده، کلین قادر به بستن قراردادهایی میلیونی در اوایل دهه ۷۰ میلادی شد.

با تمرکز بر کت‌وشلوار های زنانه، کلین درنهایت به لباس‌های سنتی زنانه‌ای روی آورد که می‌توانست با دنیای مدرن تناسبی برقرار کند و ظاهری مینیمال را از خود به نمایش بگذارد. در دهه‌های بعد او تصمیم به گسترش حوزه کاری خود با تولید لباس‌های مردانه و جین‌ها گرفت و درنهایت به عنصری مهم در بازار پوشاک جین تبدیل شد. او شخصیت‌های معروفی را برای کمک به شکل‌گیری دیدگاهش استخدام کرد. تا ۱۹۸۰، برند کلین همچنین برای لباس‌های زیر زنانه و عطرهای لوکس و ادوکلن‌ها نیز شناخته می‌شد. در دهه‌های بعد، این برند نام خود را به تولید وسایل و لوازم‌خانگی نیز گسترش داد.

صفحه اختصاصی کالوین کلین

بیوگرافی کالوین کلین

بیوگرافی کالوین کلین
نمایش پروفایل

فشن بلاگر

این مطلب برای شما تهیه شده است، پس دیدگاه شما برای ما مهم است

دیدگاه خود را ثبت کنید

شوآنا
ریست کردن رمز ورود