معرفی موزه بروکلین آمریکا (قسمت اول)

موزه بروکلین ، موزه‌ای هنری است واقع در شهر نیویورک بروکلین است. با مساحت ۵۶۰۰۰۰  متر مربع، سومین موزه بزرگ شهر نیویورک است و بیش از ۱٫۵ میلیون اثر هنری در آن قرار دارد.

ساختمان این موزه در نزدیکی برج پراسپکت، برج کراون، فلت بوس و محله پارک اسلوپ منهتن واقع شده است و در سال ۱۸۹۵ تأسیس شده است، ساختمان بوز آرتز توسط مک کیم طراحی شد، مید و وایت برنامه داشتند، تا بزرگ‌ترین موزه هنری در جهان را تأسیس کنند. موزه در ابتدا تلاش کرد تا ساختمان و مجموعه خود حفظ کند، اما به لطف بازسازی‌های بزرگ این ساختمان دوباره احیا شد.

نواحی مهم مجموعه شامل آثار باستانی، به‌ویژه کالکشن آن‌ها از آثار باستانی مصری که بیش از ۳۰۰۰ سال قدمت داشت، آثار هنری ژاپنی، اقیانوسی، آفریقایی و اروپایی می‌شد که آن را به مجموعه‌ای از آثار باستانی برجسته تبدیل می‌کرد. هنر آمریکایی که از دوره استعماری شروع می‌شد به‌شدت نمایان بود. هنرمندانی در این کالکشن حضور داشتند ازجمله مارک روتکو، ادوارد هاپر، نورمن راکول، وینسلو هومر، ادگار دگاس، جورجیا اوکیفه و مکس وبر. موزه همچنین باغ مجسمه یادبودی داشت که در آن عناصر معماری نجات‌یافته از خطر نابودی در سراسر نیویورک، نمایش داده می‌شد.

تاریخچه موزه بروکلین

ریشه‌های موزه بروکلین تا اواسط ۱۸۲۳ بازمی‌گردد که این موضوع اولین بار توسط آگوستوس گراهام در کتابخانه کارآفرینان بروکلین در برج بروکلین مطرح شد. این کتابخانه به ساختمان لیکوم بروکلین در خیابان واشنگتن در سال ۱۸۴۱ منتقل شد. دو سال بعد، مؤسسات باهم ادغام شدند تا موسسه بروکلین را که در آن نمایشگاه‌های نقاشی و مجسمه‌سازی و سخنرانی‌های با موضوعات مختلف برگزار می‌شد، تشکیل دهند.

در سال ۱۸۹۰، تحت مدیریت فرانکلین هوپر، رهبران موسسه به‌عنوان موسسه هنرها و علوم  بروکلین باز سازماندهی شدند و برنامه‌ریزی برای موزه بروکلین آغاز شد. این موزه به همراه آکادمی موسیقی بروکلین، باغ گیاه‌شناسی و موزه کودکان بروکلین به‌عنوان زیر بخش موسسه هنرها و علوم بروکلین تا سال ۱۹۷۰ که همه‌شان مستقل شدند، باقی ماند.

قالب ساختمان

این موزه در سال ۱۸۹۷ راه‌اندازی شد، ساختمان موزه ساختاری فولادی در قالب کلاسیک ماسونی دارد که توسط شرکت معماری مشهور مک کیم، مید و وایت طراحی شد و توسط شرکت ساختمانی کارلین ساخته شد. طراحی‌ اولیه برای موزه بروکلین، ۴ برابر بزرگ‌تر از نسخه کنونی آن بود؛ طرح‌های کنونی، سازش آن‌ها با دولت  نیویورک را منعکس می‌کند. دنیل چستر فرنچ، مجسمه‌ساز مشهور یادبود لینکلن، طراح اصلی مجسمه‌های سنگفرش و تندیس‌های یکپارچه (۳٫۸ متری) بود. تندیس‌ها توسط ۱۱ مجسمه‌ساز ساخته شدند و توسط برادران پیکیرلی حک شدند. فرنچ همچنین ۲ تندیس تمثیلی بروکلین و منهتن را که در ورودی موزه قرار دارد، طراحی کرد.

در سال ۱۹۲۰، مترو شهر نیویورک با یک  ایستگاه به موزه رسید؛ این موضوع به‌طور گسترده‌ای دسترسی به موزه منحصربه‌فرد بروکلین را از منهتن و دیگر مناطق بیرونی ممکن می‌ساخت.

مدیر موسسه بروکلین، فرانکلین هوپر، اولین مدیر موزه بود، که پس از او ویلیام هنری فاکس از ۱۹۱۴ تا ۱۹۳۴ جایگزین او شد. پس از او فیلیپ نول (۱۹۳۴-۱۹۳۸)، لاورنس پیج رابرتز (۱۹۳۹-۱۹۴۶)، ایزابل اسپاولدینگ رابرتز (۱۹۴۳-۱۹۴۶)، چارلز نیجل جی.آر (۱۹۴۶-۱۹۵۵) و ادگار کریگ شنک (۱۹۵۵-۱۹۵۹) به ترتیب جایگزین شدند.

توماس بوشنر در سال ۱۹۶۰ مدیر موزه شد، که درواقع به جوان‌ترین مدیر کشور تبدیل شد. بوشنر تغییرات عمده‌ای را در موزه به نمایش گذاشت.

دهه‌های اخیر

آثار هنری را که حدوداً هزاران اثر هنری می‌شد که در آرشیو موزه قرار داشت در معرض دید قرار داد. بوشنر نقشی اساسی در نجات مجسمه‌های دنیل چستر فرنچ از تخریب ناشی از پروژه توسعه در پل منهتن در دهه ۱۹۶۰ را  بر عهده داشت.

دانکن اف. کامرون از سال ۱۹۷۱ تا ۱۹۷۳ مدیر موزه بود که پس از او مایکل بوتوینیک جایگزین او شد (۱۹۷۴-۱۹۸۲) و لیندا اس.فربر بخشی از سال ۱۹۸۳ را به‌عنوان  مدیر حضور داشت تا اینکه رابرت تی. باک در سال ۱۹۸۳ مدیریت را  بر عهده گرفت و تا سال ۱۹۹۶ ادامه داشت.

موزه بروکلین در سال ۱۹۹۷ نامش را به  موزه هنر بروکلین تغییر داد، کمی پیش از شروع دوره مدیریتی آرنولد ال. لهام. در ۱۲ مارس ۲۰۰۴، موزه اعلام کرد که به نام قبلی خود بازمی‌گردد. در آوریل ۲۰۰۴، موزه  ورودی طراحی‌شده جیمز پولشک را در نمای شرقی راه‌اندازی کرد. در سپتامبر ۲۰۱۴، لهام اعلام کرد که در حدود ماه ژوئن بازنشسته خواهد شد. در می ۲۰۱۵، مدیر هنری و خلاق موزه، نام مدیر جدید موزه را اعلام کرد؛ او خودش در ۱ سپتامبر ۲۰۱۵، آن موقعیت را به دست آورد.

صفحه اختصاصی موزه‌های مد

موزه بروکلین

معرفی موزه بروکلین آمریکا (قسمت اول)
نمایش پروفایل

فشن بلاگر

این مطلب برای شما تهیه شده است، پس دیدگاه شما برای ما مهم است

دیدگاه خود را ثبت کنید

شوآنا
ریست کردن رمز ورود