برترین طراحان مد ایتالیا (قسمت چهارم)

در این مطلب به ادامه معرفی برخی از برترین طراحان مد ایتالیا می‌پردازیم:

برترین طراحان مد ایتالیا

۲۷٫ آلبرتا فرتی

آلبرتا فرتی (متولد در ۵ ام ماه نوامبر سال ۱۹۵۰) یک طراح مد و دوزنده لباس ایتالیایی است. او برای برند هم‌اسم‌اش، آلبرتا فرتی طراحی می‌کند و تا سال ۲۰۱۴ برای آلبرتا فرتی کار طراحی را انجام می‌داده است. اتاق مد او در میلان کشور ایتالیا قرار دارد، اما استودیوی او در دهکده کاتولیکا در نزدیکی ریمینی ایتالیا واقع شده است.

مد ایتالیا

۲۸٫ جوزپه زانوتی

جوزپه زانوتی یک طراح پاپوش لوکس و مد ایتالیایی شناخته‌شده برای مجسمه‌ها، صندل‌های جواهرنشان، اسنیکرهای لوکس، کیف‌های دستی، جواهرات و لباس‌های آماده پوشیدن چرمی است.

از طریق شرکت خود، شرکت سهامی ویچینی، او برچسب شناخته‌شده‌اش را تولید می‌کند، جوزپه زانوتی کار خود را در شبکه بوتیک‌های عملیاتی مستقیم، خرده‌فروشی‌های فرانشیزی و لوکس آن را در ۷۵ کشور در سراسر جهان توزیع کرده است.

مد ایتالیا

۲۹٫ فاستو سارلی

فاستو سارلی (۹ ام ماه می سال ۱۹۲۷ – ۹ ام ماه دسامبر سال ۲۰۱۰) یک طراح مد ایتالیا بود. سارلی اولین کالکشن خود را در پالازو پیتی در شهر فلورانس در سال ۱۹۵۴ در سن ۲۹ سالگی ارائه کرد. در سال ۱۹۵۸، او خانه خود را در شهر ناپل تأسیس کرد. او در شهرهای روم و ویاونتو و میلان خرده‌فروشی‌هایی را افتتاح کرد. سارلی کالکشن‌هایی به شکلی اساسی به ایالات‌متحده، کانادا، ژاپن و کشورهای حوزه خلیج‌فارس صادر کرد. او لباس‌هایی را برای ارنلا وانونی، کارا فراچی، ولنتینا کورتس، کارلا برونی، والریا مازا، مینا، الیزابت تیلور و مونیکا بلوچی ساخته است. او با فردیناندو سارمی کار کرده است.

سارلی در شهر ناپل در سال ۱۹۲۷ متولد شده و در سال ۲۰۱۰ در شهر رم در سن ۸۳ سالگی فوت کرد. رئیس‌جمهور ایتالیایی جورجیو ناپولیتانو اصالت، هوشیاری و کیفیت سارلی را در پیام تسلیتش تحسین کرده است.

مد ایتالیا

۳۰٫ جیامباتیستا والی

جیامباتیستا والی یک طراح مد ایتالیایی است. او اهل رم کشور ایتالیاست. کالکشن‌های او، چه آماده پوشیدن و چه مد با کیفیت بالا به طور سالانه در حین هفته مد پاریس ارائه‌شده است.

مد ایتالیا

۳۱٫ لوچیانو سوپرانی

لوچیانو سوپرانی (۱۹۴۶ – ۲۳ ماه اکتبر سال ۱۹۹۹) یک طراح مد ایتالیایی شناخته‌شده برای کت‌وشلوارهای مردانه دست‌دوز و رنگی و لباس‌های شب ابریشمی‌اش بوده است.

مد ایتالیا

۳۲٫ فرانکو موسکینو

فرانکو موسکینو (۲۷ ام ماه فوریه سال ۱۹۵۰ – ۱۸ ام ماه سپتامبر سال ۱۹۹۴) یک طراح مد ایتالیایی شناخته‌شده به‌عنوان مؤسس یک خانه مد ایتالیایی موسکینو است.

مد ایتالیا

۳۳٫ استفانو پیلاتی

استفانو پیلاتی (متولد سال ۱۹۶۵ در شهر میلان) یک طراح مد ایتالیایی است. از سال ۲۰۰۴ تا سال ۲۰۱۲، او طراح ارشد خانه مد ایو سنت لورن بوده است. در اواخر سال ۲۰۱۲، او آنجا را ترک کرد و ریاست طراحی ارمنگیلدو زگنا را بر عهده گرفت، که در آن او مسئول کالکشن‌های خانه مد با کیفیت بالای ایتالیایی بود، نقشی که او آن را تا ماه فوریه سال ۲۰۱۶ حفظ کرده بود. در کنار یکدیگر همراه با آن موقعیت، او ریاست برند زگنا آگنونا را تا ماه جولای سال ۲۰۱۵ بر عهده داشت.

مد ایتالیا

۳۴٫  ماریوچیا ماندلی

ماریوچیا ماندلی (۳۱ ام ژانویه سال ۱۹۲۵ تا ۶ ام دسامبر سال ۲۰۱۵) یک طراح مد و کارآفرین ایتالیایی است. ماندلی خانه مد آماده پوشیدن خود را به نام کریزیا، در سال ۱۹۵۴ با آوردن چمدان‌هایی از نمونه‌هایی برای فروشگاه‌های شهر میلان تأسیس کرد. مجله گاردین او را «مادرخوانده مد ایتالیایی» نامید. مطابق با مجله نیویورک‌تایمز، ماندلی یکی از اولین طراحان مد خانم جهت خلق یک خط مشهور از پوشاک مردانه بود.

مد ایتالیا

۳۵٫ جیولیانا کامرینو

جیولیانا کامرینو (۸ ام ماه دسامبر سال ۱۹۲۰ تا ۱۰ ام ماه می سال ۲۰۱۰) یک طراح مد ایتالیایی بود که خانه مد روبرتا دی کامرینو را در شهر ونیز تأسیس کرد، تنها برند برتر مد ایتالیایی که شهر تجاری و دریایی ایتالیا. این برچسب اصولاً برای کیف‌دستی‌های آلبالویی‌اش شناخته می‌شود با وجود تولید پوشاک زنانه و خط تولیدی از کفش‌ها.

مد ایتالیا

۳۶٫ سرجیو تاچینی

سرجیو تاچینی (متولد ۲ ام ماه سپتامبر سال ۱۹۳۸) یک طراح مد ایتالیایی از پوشاک ورزشی و بازیکن سابق تنیس حرفه‌ای است. شرکت پوشاک ورزشی که نام او را یدک می‌کشد، در بلینزاگو نوارسه شهر نوارا در کشور ایتالیا قرار دارد.

مد ایتالیا

۳۷٫ جیانکارلو جیامتی

جیانکارلو جیامتی (متولد ۵ ام ماه فوریه سال ۱۹۳۸ در رم) یک صاحب کسب‌وکار ایتالیایی است که بیشتر به علت همکاری حرفه‌ای و شخصی‌اش با ولنتینو گاراوانی شناخته‌شده است. در سال ۲۰۰۶ او در فهرست بهترین لباس‌های بین‌المللی تالار مشاهیر قرار گرفته است.

مد ایتالیا

۳۸٫ فریدا جیانینی

فریدا جیانینی (متولد شهر رم در سال ۱۹۷۲) یک طراح مد ایتالیایی است. او مدیر خلاق خانه مد ایتالیایی گوچی در بین سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۴ بوده است.

مد ایتالیا

نمایش پروفایل

فشن بلاگر

این مطلب برای شما تهیه شده است، پس دیدگاه شما برای ما مهم است

دیدگاه خود را ثبت کنید

شوآنا
ریست کردن رمز ورود