برترین طراحان مد ایتالیا (قسمت سوم)

در این مطلب به ادامه معرفی برخی از برترین طراحان مد ایتالیا می‌پردازیم:

برترین طراحان مد ایتالیا

۱۹٫ الساندرو میشله

الساندرو میشله طراح مد ایتالیایی است که در ماه ژانویه سال ۲۰۱۵ به سمت مدیر خلاق گوچی منصوب شد. او مسئول تمامی کالکشن‌ها و تصویر ذهنی از برند جهانی گوچی است.

مد ایتالیا

۲۰٫ سالواتوره فراگامو

سالواتوره فراگامو (۵ ام ماه ژوئن سال ۱۸۹۸ – ۷ ام ماه آگوست سال ۱۹۶۰) یک طراح کفش ایتالیایی و مؤسس شرکت سهامی خرده‌فروشی کالاهای لوکس با کیفیت بالای سالواتوره فراگامو است. فراگامو با بسیاری از ستارگان در دهه ۱۹۲۰ کار کرده است، پیش از اینکه به ایتالیا برود و شرکت ایجادکننده پاپوش‌های دست‌ساز منحصربه‌فردش را تأسیس کند. رویکرد علمی و خلاقانه او به کفش‌ها، بسیاری از نوآوری‌هایی مانند پاشنه لژ و پاشنه بندی را ایجاد کرده است. ستارگان سینما و سلبریتی‌ها به مشتری دائمی بودن شرکتش ادامه می‌دهند و امپراطوریش را در سطح جهان گسترده می‌کند.

مد ایتالیا

۲۱٫ جیانفرانکو فره

جیانفرانکو فره (۱۵ ام ماه آگوست سال ۱۹۴۴ – ۱۷ ام ماه ژوئن سال ۲۰۰۷) یک طراح مد ایتالیا بود که به‌عنوان «معمار مد» به علت پیشینه‌اش و نگرش اصلیش در راستای خلق طراحی مد شناخته‌شده است.

مد ایتالیا

۲۲٫ الساندرا فاسینتی

الساندرا فاسینتی (متولد ۲ ام ماه ژوئن سال ۱۹۷۲) یک طراح مد ایتالیایی است. در سال ۲۰۰۷ پس از بازنشستگی ولنتینو گاراوانی، او به‌عنوان مدیر خلاق خانه مد ولنتینو منصوب شد. او پیشتر طراح خانه مد گوچی بود. پس از کمی موفقیت اولیه، در سال ۲۰۰۸ او از ولنتینو جدا شد و به این مسئله به وضوح به این خاطر بود که او از بایگانی‌های ولنتینو گذر نکرده است.

فاسینتی یکی از اشخاصی بود که تلفنش به شکلی غیرقانونی در رسوایی سیسمی تله کام مورد استفاده قرار گرفته بود.

همان‌طور که توسط وگ ایتالیا گزارش شده بود، فاسینتی در کنار پیترو نگرا یک خط آماده پوشیدن جدید را به نام «یگانگی» برای پینکو نام‌گذاری کرده است که بر اهمیت فناوری در مد تأکید دارد. او توضیح داد که: «من برای کار کردن در چنین پروژه نوآورانه و غیرعادی بر اساس آزادی ارائه تفسیر شخصی زمانی‌مان به هیجان درمی‌آوریم». او دختر عضو گروه ایتالیایی I POOH بود که در دهه ۶۰ تأسیس شد و کماکان به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

مد ایتالیا

۲۳٫ رنزو روسو

رنزو روسو (متولد ۱۵ ام ماه سپتامبر سال ۱۹۵۵) یک کارآفرین مد ایتالیایی است. سوزی منکس به لقب «نابغه جین» را داده است، او رئیس گروه OTB، شرکت همکار دیزل، میسون مارگیلا، مارنی، پائولا کادمارتوری، ویکتور و رالف، استف اینترنشنال (تولیدکننده و توزیع‌کننده دی اسکوئرد، جاست کاوالی، میسون مارگیلا، مارنی و ویوین وستوود) و بریو کید (تولیدکننده و توزیع‌کننده دیزل کید، دی اسکوئرد، جان گالیانو کیدز، مارنی و تروساردی جونیور) است. مؤسس بنیاد انلی د بریو، سازمانی غیرانتفاعی، روسو رئیس گروه سرمایه‌گذاری رد سیرکل؛ دیزل فارم در ماروستیکا، ونتو؛ هتل پلیکان در میامی؛ و باسانو ویرتوس، باشگاه فوتبال حرفه‌ای زادگاهش باسانو دل گراپای ونتو است. در سال ۲۰۱۵، فوربس او را به‌عنوان ۱۱ امین مرد ثروتمند در ایتالیا معرفی کرد (با دارایی تخمینی ۳٫۲ میلیارد دلار).

مد ایتالیا

۲۴٫ استلا جین

استلا جین یک طراح مد هائیتی ایتالیایی است که در رم زندگی کرده و کار می‌کند و شخصی است که به‌عنوان شخص تحت تأثیر و حمایت جورجیو آرمانی شناخته می‌شود. کار جین اغلب دوخت و دوز ایتالیایی کلاسیک را با زمینه‌های آفریقایی و کارائیبی و تندیس هائیتی در یک ادغام فرهنگی از هویت شخصی‌اش ادغام می‌کند.

مد ایتالیا

۲۵٫ انریکو کاوری

انریکو کاوری (۱۹۵۲ – ۸ ام ماه دسامبر سال ۱۹۹۰) یک طراح مد ایتالیایی و کارآفرین شهر پراتوی ایتالیاست. مدل و طراح صحنه پیشین که خانه مدش را در فلورانس تأسیس کرد و سریعاً برای آثارش در اولین نمایش‌های مدش در میلان و پاریس در سال ۱۹۷۷ تحسین شد.

مد ایتالیا

۲۶٫ آدریانو گلدشمید

آدریانو گلدشمید یک طراح مد ایتالیایی است که بر جین‌ها دنیم تمرکز می‌کند. او به‌عنوان «پدرخوانده دنیم» شناخته‌شده است و مؤسس «دنیم پریمیم» بوده است. او دیزل، ریپلی، گپ ۱۹۶۹ و ای جی آدریانو گلدشمید را خلق کرده است و هم‌اکنون مدیریت گلدساین و مردان سیتیزنز آو هیومنیتی را بر عهده گرفته است.

مد ایتالیا

نمایش پروفایل

فشن بلاگر

این مطلب برای شما تهیه شده است، پس دیدگاه شما برای ما مهم است

دیدگاه خود را ثبت کنید

شوآنا
ریست کردن رمز ورود