برترین طراحان مد ایتالیا (قسمت اول)

در این مطلب به معرفی برخی از برترین طراحان مد ایتالیا می‌پردازیم:

برترین طراحان مد ایتالیا

۱٫ روبرتو کاپوچی

روبرتو کاپوچی (متولد ۲ ام ماه دسامبر سال ۱۹۳۰ در رم) یک طراح مد ایتالیایی است. او لباس‌های غیرعادی پیکرتراشی شده را با مواد اصلی خلق کرد و دنیای فشن را مسحور کرد، از زمان آغاز به کارش، در نمایش‌هایی که حضور داشت، یکی از با استعدادترین و مشهورترین طراحان جهان بود.

مد ایتالیا

۲٫ میوشیا پرادا

میوشیا بیانچی پرادا (متولد ۱۰ ماه می سال ۱۹۴۹) یک طراح مد و صاحب کسب‌وکار میلیاردر ایتالیایی است. او رئیس بخش طراحان برند پرادا و مؤسس شعبه فرعی‌اش، میو میو است.

مد ایتالیا

۳٫ ریکاردو تیسچی

او یک طراح مد ایتالیایی است که در موسسه طراحی هنرهای کاربردی در کانتو درس خواند و از آکادمی سنت مارتین مرکزی لندن در مقطع کارشناسی فارغ‌التحصیل شد. در واقع، او رهبر کالکشن‌های زنانه ژیوانشی، اما در سال ۲۰۰۸، به تیسچی نقش مدیر خلاق کالکشن‌های مردانه پیشنهاد شد.

مد ایتالیا

۴٫ ولنتینو گاراوانی

او یک طراح مد ایتالیایی است که خالق شرکت سهامی ولنتینوست. جهانی‌شدن ولنتینو در فلورانس در سال ۱۹۶۲ رخ داد. اولین نمایش او در قصر پیتی با شگفتی واقعی و نظرات مثبتی روبه‌رو شد و این طراح با فوجی از سفارشات از سوی خریداران آن سوی آب‌ها و نظرات پر شور و شوق از جانب خبرگزاری‌ها روبه‌رو شد.

مد ایتالیا

۵٫ الیو فیوروچی

فیوروچی یک برند مد ایتالیایی است که توسط الیو فیوروچی در سال ۱۹۶۷ تأسیس شده است. او در سال ۱۹۳۵ در شهر میلان به دنیا آمد و پدرش یک فروشگاه کفش‌فروشی داشت.

اولین مغازه‌اش، به میلان سبک‌های شیک لندن و کلاسیک آمریکایی را شامل لباس‌های معمولی، تی‌شرت‌ها و جین‌ها نشان داد.

مد ایتالیا

۶٫ رومئو گیگلی

رومئو گیگلی یک طراح مد ایتالیایی است که در دهه ۱۹۸۰ تک و تنها مسیر دنیای مد را تغییر داد. گیگلی پیش از تأسیس اولین برندش در سال ۱۹۸۱، به تحصیل مد پرداخته بود.

مد ایتالیا

۷٫ پیر کاردین

او یک طراح ایتالیایی-فرانسوی است. او شکل‌ها و الگوهای هندسی را دوست دارد و اغلب هیچ توجهی به حالت بدن زنان ندارد. او مد فاقد جنسیت را مطرح کرده است. او در سال ۱۹۵۴ «لباس حبابی» را خلق کرد. در سال ۱۹۹۱، کاردین به‌عنوان «سفیر صلح یونسکو» انتخاب شد.

مد ایتالیا

۸٫ امیلیو پوچی

او یک طراح مد ایتالیایی است. او و شرکت طایفه ایش به طرح‌های چاپی رنگارنگ علاقه دارند. اولین لباس‌های پوچی برای تیم اسکی رید کالج طراحی شدند. بااین‌حال، طراحی‌های او در سال ۱۹۴۷ جهانی شدند.

مد ایتالیا

۹٫ گوچیو گوچی

او یک طراح مد ایتالیایی است که مؤسس خانه گوچی است. او خانه گوچی را در فلورانس در سال ۱۹۲۱ به‌عنوان یک فروشگاه چرم سراجی خانوادگی تأسیس کرد. او کارش را با فروش کیف‌های چرمی برای سوارکاران آغاز کرد. علی‌رغم جوان بودنش، او به‌سرعت به علت کیفیت و بهره‌گیری از بهترین صنعت‌کاران برای کار در کارگاهش مشهور شد.

مد ایتالیا

ادامه مطلب مرتبط با برترین طراحان مد ایتالیا را در قسمت بعدی بخوانید.

نمایش پروفایل

فشن بلاگر

این مطلب برای شما تهیه شده است، پس دیدگاه شما برای ما مهم است

دیدگاه خود را ثبت کنید

شوآنا
ریست کردن رمز ورود