برترین طراحان مد آلمان (قسمت اول)

در این مطلب به معرفی برخی از برترین طراحان مد آلمان می‌پردازیم:

برترین طراحان مد آلمان

۱٫ ولفگانگ جوپ

ولفگانگ جوپ (متولد ۱۸ نوامبر ۱۹۴۴) یک طراح مد آلمانی است. او مؤسس شرکت مد و آرایشی جوپ و همچنان صاحب برند مد واندرکایند است. او پدر جت جوپ که طراح مد و جواهر است و فلورنتین جوپ که نویسنده و نقاش است، هست.

مد آلمان

۲٫ جیل ساندر

هایدماری جیلین جیل ساندر (متولد ۲۷ نوامبر ۱۹۴۳ در وسلبورن) طراح مد مینیمال آلمانی و مؤسس خانه مد جیل ساندر است.

مد آلمان

۳٫ فلیپ پلین

فلیپ پلین طراح مد آلمانی و مؤسس گروه بین‌المللی فلیپ پلین است که شامل برندهای کوتور میلیاردی و ورزشی پلین می‌شود.

مد آلمان

۴٫ مایکل مایکلسکی

مایکل مایکلسکی (متولد ۲۳ فوریه ۱۹۶۷ در گوتینگن) طراح مد آلمانی است. او مؤسس و طراح اصلی برند مد مایکلسکی است. او همچنین از سال ۲۰۰۵ مدیر خلاق تولیدکننده کیف‌های دست لوکس MCM نیز هست. در کنار کسب‌وکار مدش، مایکلسکی موسسه طراحی مایکلسکی را راه اندازه می‌کند که در آن خدمات طراحی ارائه می‌دهد. امروزه، مایکلسکی به‌عنوان یکی از طراحان تأثیرگذار آلمان شناخته می‌شود. هفته مد او در برلین در صحنه مد جهانی مورد استقبال قرار گرفته است و هواداران جدی خودش را دارد.

مد آلمان

۵٫ رادولف مُشامر

رادولف مُشامر (تولد ۲۷ سپتامبر ۱۹۴۰- مرگ ۱۴ ژانویه ۲۰۰۵) طراح مد آلمانی بود. او در سن ۶۴ سالگی در حومه گانوالد مونیخ در آلمان به قتل رسید.

مد آلمان

۶٫ تورستن آمفت

تورستن آمفت (متولد ۱۴ ژانویه ۱۹۷۱ در لایپزیگ آلمان) طراح مد و هنرمند آلمانی است. تورستن آمفت از سال ۱۹۹۱ در برلین زندگی و کار کرد. او طراحی مد را در زوریخ مطالعه کرد و کار خود را با ارنستو الیگیری در رم شروع کرد. در سال ۲۰۰۰، آمفت جایزه مد لکستون را در شهر نیویورک از آن خود کرد. بسیاری از هنرمندان (همچون مونتل جردن، هولی جانسون و برایان آدامز) لباس‌های و سبک او را دوست دارند. آمفت سبک فوتوریسم نخبگان را ابداع کرد و حضور جهانی خود را خلق کرد. پیش از اینکه آمفت لباس طراحی کند، مدل هلموت نیوتن، هرب ریتز و جیانی ورساچه بود. او در حال حاضر مدیر خلاق برند مد آمفت است.

مد آلمان

۷٫ بوریس بیدجان سابری

بوریس بیدجان سابری طراح لباس مردانه آلمانی است که در بارسلونا سکونت دارد. کار او به خاطر طیف گسترده منابعش ازجمله فرهنگ اسکیت، سبک زندگی خیابانی، هیپ‌هاپ و لباس‌های خاورمیانه‌اش بسیار موردتوجه افراد قرار گرفته است.

مد آلمان

۸٫ توماس مایر

توماس مایر (متولد ۱۹۵۷) طراح آلمانی است که مدیر خلاق برند سبک زندگی لوکس ایتالیایی یعنی بوتگا ونتا است که خود این برند بخشی از کرینگ است.

مد آلمان

۹٫ اولی هرزنر

اولریک اولی هرزنر (متولد ۲۳ آوریل ۱۹۷۱) طراح مد اصالتاً از آلمان شرقی است، در حال حاضر در ساحل میامی فلوریدا سکونت دارد. هرزنر طراحی مستقل است و لباس‌هایش را در بوتیکی در ساحل بیچ و وب‌سایتش به فروش می‌رساند.

مد آلمان

صفحه اختصاصی مد آلمان

دانشنامه ویکی‌پدیا

برترین طراحان مد آلمان (قسمت اول)
نمایش پروفایل

فشن بلاگر

این مطلب برای شما تهیه شده است، پس دیدگاه شما برای ما مهم است

دیدگاه خود را ثبت کنید

شوآنا
ریست کردن رمز ورود