برترین طراحان مد آلمان (قسمت دوم)

در این مطلب به ادامه معرفی برخی از برترین طراحان مد آلمان می‌پردازیم:

برترین طراحان مد آلمان

۱۰٫ رابرت گلر

رابرت گلر (متولد ۱۹۷۶، هامبورگ آلمان) او طراح مد آمریکایی متولد آلمان است. او با مدرک طراحی مد در RISD در سال ۲۰۰۱ فارغ‌التحصیل شد و به نیویورک رفت تا برای مدت کوتاهی بعد از آن به مارک جیکوب بپیوندد. در نیویورک، گلر، الکساندر پلوخف الگوساز را ملاقات کرد و با شریک شد تا برند لباس مردانه کلوک را که در سال ۲۰۰۳ جایزه اکو دومانی و جایزه وگ را در سال ۲۰۰۴ را از آن خود کرد را راه‌اندازی کردند.

رابرت بعد از کالکشن پاییز سال ۲۰۰۴، کلوک را ترک کرد. کلوک درنهایت در بهار ۲۰۰۷ بسته شد. در سال ۲۰۰۶، رابرت خط تولید لباس زنانه‌ای را تحت عنوان هارالد، راه‌اندازی کرد. در ابتدا هدف فقط لباس بافتنی بود، خط تولید به کالکشن کامل لباس‌های پردار رسید و باعث شد تا رابرت به نقطه کنونی‌اش در حوزه مد برسد.

توجه‌ها به او باعث شد تا بتواند حمایت مالی خود را برای برند لباس مردانه زیر اسم خودش به دست بگیرد. در پاییز ۲۰۰۷، لباس مردانه رابرت گلر در هفته مد نیویورک عرضه شد.

مد آلمان

۱۱٫ ویلی بوگنر

ویلهلم یورن بوگنر جی آر (متولد ۲۳ ژانویه ۱۹۴۲) طراح مد، فیلم‌ساز و اسکی‌باز سابق آلمانی است. برند پوشاک بوگنر در اصل توسط پدر او به او به ارث رسیده است. این برند توسط تلاش‌های مادرش گسترش زیادی پیدا کرده است، ماریا مادر او کسی است که با معرفی شلوار کشی به دنیای مد اسکی، اعتباری بزرگ بخشید.

مد آلمان

۱۲٫ برنارد ویلهلم

برنارد ویلهلم (متولد نوامبر ۱۹۷۲) طراح مدی آلمانی است. برنارد ویلهلم، طراحی مد را در آکادمی سلطنتی هنرهای عالی در انتورپ تحصیل کرد، آن‌هم در دوره‌ای که دستیار والتر فن بیرندونک، الکساندر مک کویین، ویوین وستوود و درک بیکمبرگز بود.در سال ۱۹۹۸، او خانه مد خود را با کمک جوتا کراوس تأسیس کرد.

آن‌ها اولین کالکشن لباس زنانه خود را در سال ۱۹۹۹ و اولین کالکشن لباس مردانه خود را در سال ۲۰۰۰ معرفی و عرضه کردند. در سال ۲۰۰۲، برنارد ویلهلم همچنین به استودیوی طراحی انتورپ در پاریس رفت که در آن زمان از سال ۲۰۰۴ مدیر خلاق خانه مد کاپوچی نیز شد.

مد آلمان

۱۳٫ آیریس فون آرنیم

آیریس فون آرنیم (متولد ۲۵ ژانویه ۱۹۴۵ در بربیسدورف یا لهستان امروزی) طراح مد مشهور آلمانی است.

مد آلمان

۱۴٫ هوگو باس

هوگو فردیناند باس (تولد ۸ جولای ۱۸۸۵ – مرگ ۹ اوت ۱۹۴۸) طراح مد و تاجر آلمانی بود. او مؤسس شرکت پوشاک هوگو باس بود. او در اوایل سال ۱۹۳۱ عضو فعال حزب نازی بود و در تمام مدت وجود این حزب، به آن وفادار ماند.

مد آلمان

۱۵٫ جان ویتز

هانس ورنر جان ویتز (تولد ۲۵ می ۱۹۲۳ – مرگ ۳ اکتبر ۲۰۰۲) طراح لباس مردانه موفقی بود که استفاده از محصولات مجوزدار و فروش لباس‌های مقرون‌به‌صرفه را که تصاویرش در تبلیغاتش نیز می‌آمد، ابداع کرد. او شغل دومی به‌عنوان نویسنده و مورخ داشت. ویتز همچنین به‌عنوان شوهر سوزان کونر و پدر کارگردانانی همچون پاول و کریس ویتز مشهور است.

مد آلمان

صفحه اختصاصی مد آلمان

دانشنامه ویکی‌پدیا

برترین طراحان مد آلمان (قسمت دوم)
نمایش پروفایل

فشن بلاگر

این مطلب برای شما تهیه شده است، پس دیدگاه شما برای ما مهم است

دیدگاه خود را ثبت کنید

شوآنا
ریست کردن رمز ورود