موزه هنرهای معاصر بارسلونا اسپانیا

موزه هنرهای معاصر بارسلونا در پلازا دلز انجلزِ ال راوال، سیوتات ولای بارسلونا در کاتالونیای اسپانیا قرار دارد. این موزه در ۲۸ ام ماه نوامبر سال ۱۹۹۵ افتتاح شد. مدیر کنونی این موزه در سال ۲۰۱۵، فران بارنبلیت بوده است.

تاریخچه موزه هنرهای معاصر بارسلونا

در سال ۱۹۵۹، منتقد هنری، الکساندر سریچی پلیسر یک گروه از هنرمندان معاصر را تشکیل داد که در آن کارشان را ۲۳ نمایشگاه با امید آغاز کالکشنی برای یک موزه هنرهای معاصر جدید در بارسلونا به نمایش گذاشتند. این موزه تا زمانی که شورای شهر بارسلونا در سال ۱۹۸۶ به معمار آمریکایی ریچارد میر و همکارانش (۱۹۸۷-۱۹۹۵) طراحی موزه را توصیه نکرده بود، شکل امروزی به خود نگرفته بود. منتقدین هنری فرانسک میرالس و روزا کرالت برای نوشتن بیانیه مأموریت موزه استخدام شدند. در سال ۱۹۸۷، بنیان MACBA خلق شد. در سال بعدی بنیان MACBA در پیوند با دولت کاتالونیا و شورای شهر بارسلونا، کنسرسیوم MACBA روند ساخت ادامه موزه را کار کردند. کنسرسیوم میر را بعداً مسئول ساخت موزه کرد. موزه در سال ۱۹۹۵ افتتاح شد، دقیقاً بعد از المپیک تابستانی سال ۱۹۹۲ که پیش‌بینی می‌شد.

در سال ۲۰۱۴، این موزه یک محل اجرای اضافی برای برنامه‌نویسی‌اش به دست آورد که دربرگیرنده یک کلیسای کوچک قرن ۱۵ امی و دو تالار بزرگ و در مجموع مساحتی به متراژ ۲۱۵۰۰ مترمربع است.

کالکشن

کالکشن دائمی در حدود ۵۰۰۰ اثر را در بر دارد (از ۱۱۰۰ کاری که در زمان افتتاحیه موزه در سال ۱۹۹۵ در آنجا بود) که قدمت آن از اوائل قرن ۲۰ ام تا امروز را شامل می‌شود.

سه دوره هنر امروزی در این کالکشن وجود دارد: اولین مورد آن‌ها پوشش‌دهنده دهه ۱۹۴۰ تا دهه ۱۹۶۰ می‌شود؛ دومین مورد آن‌ها دهه‌های ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰ را شامل می‌شود؛ سومین دوره، نیز به دوره معاصر بازمی‌گردد. کالکشن‌ها روی هنر اسپانیایی و کاتالان و هنرمندان بین‌المللی تمرکز دارد.

در سال ۲۰۱۱، فیلیپ مییل وام‌گیرنده ۸۰۰ کار از گروه هنرمندان مفهوم گرا آزاد هنر و زبان در MACBA است.

آموزش، انتشارات و رویدادها

در ماه دسامبر سال ۲۰۰۷، این موزه مرکز مطالعه خود را افتتاح کرد و اتاق مطالعه کتابخانه و اتاق کالکشن‌های ویژه به عامه مردم اجازه دسترسی آزاد به کتاب، مجموعه انتشارات و بایگانی‌ها می‌دهد.

این موزه به‌طور اساسی کاتالوگ‌های نمایشگاه‌ را از موزه منتشر خواهد کرد و برخی کتاب‌های تک‌پژوهشی و مقالات انتقادی را منتشر کرده است. این موزه سه مورد چاپ دیجیتالی نیز در اختیار دارد: «دفترچه یادداشت‌ها»، «دفترچه یادداشت‌های صوتی» و «مجموعه‌های MACBA کاپلا».

موزه ارائه‌دهنده سخنرانی‌ها، سمینارها، تورهای هدایت‌شده، نمایش‌های ویدئویی و فرصت‌های آموزشی گسترده برای عموم در دسترس است.

موزه هنرهای معاصر بارسلونا اسپانیا
نمایش پروفایل

فشن بلاگر

این مطلب برای شما تهیه شده است، پس دیدگاه شما برای ما مهم است

دیدگاه خود را ثبت کنید

شوآنا
ریست کردن رمز ورود