نمایشگاه مد – الکساندر مک کوئین: سویج بیوتی ۲۰۱۵

الکساندر مک کوئین: سویج بیوتی در موزه ویکتوریا و آلبرت لندن، افتتاح می‌شود. نمایشگاه آثار الکساندر مک کوئین در اواخر فرسودگی مد، نخستین بار در نیویورک به نمایش گذاشته شد و سپس در موزه ویکتوریا و آلبرت در لندن به نمایش در آمد.

توضیحات نمایشگاه مد الکساندر مک کوئین

الکساندر مک کوئین: سویج بیوتی به حرفه طراح مد بریتانیایی که در سال ۲۰۱۰، فوت کرد با نسخه بزرگی از نمایشگاه سال ۲۰۱۱ که در موزه متروپولیتن موسسه هنرهای زیبای نیویورک به نمایش درآمد، می‌پردازد.

مدیر موزه ویکتوریا و آلبرت در صبح پیش‌نمایش نمایشگاه گفت:

«وقتی نمایشگاه را اولین بار ۴ سال پیش دیدم، اولین چیزی که به ذهنم رسید این بود که “او باید  به خانه‌اش برگردد».

این نمایشگاه اولین پس نگرانه آثار مک کوئین در اروپا است، و ۳ گالری از گالری‌های ویکتوریا و آلبرت را به خود اختصاص داده است. فضای اضافی به نمایش اصلی اجازه می‌دهد تا بیش از ۶۰ قطعه اضافی که به‌طور مکمل توسط مربی موسسه لباس، اندرو بولتون، انتخاب‌شده‌اند، به نمایش درآیند.

معاون ارشد نمایشگاه لندن، کلیر ویلاکس، توسط سارا بورتن، مدیر خلاق استودیو مک کوئین بعد از مرگ او، دسترسی کاملی به آرشیو طراح به دست آورد.

در صحبت با دیزین پیش از افتتاحیه، ویلاکس او  را به‌عنوان  “ثروت فوق‌العاده” خطاب کرد.

آثار مک کوئین با توجه به زمینه پسِ آن مرتب‌شده‌اند با حوزه‌هایی که روی مفاهیم مختلف رمانتیسیسم-ازجمله گوتیک، ملی‌گرایی و طبیعت‌گرایی متمرکز شده‌اند.

علاوه بر نمایش مت، بخش اول به لندن اختصاص داشت-شهری که طراح در آن متولد شده بود، رشد کرده بود و در آن شروع به کار کرده بود.

جذابیت‌های نمایشگاه

صدای ضبط شده‌ای از مک  کوین در گالری خاکستری‌رنگ جایی که نمونه‌هایی از خیاطی‌های او و کالکشن‌های اولیه‌اش ارائه می‌شد به همراه تصاویری از اولین نمایش کت واکش در سال ۱۹۹۵، پخش شد.

ویلاکس می‌گوید:

«او خیاطی را دوباره زنده کرد. اگر به هر وب‌سایت مد یا کالکشنی نگاهی بیندازید، خیاطی آن قوی است. این سنت بریتانیایی قوی است و  من به‌شدت به سهم  خود به خیاطی آن احترام می‌گذارم»

اتاق دیگر یادآور دخمه‌ای است با دیوارهای پوشیده از استخوان و مانکن‌های لباس پوشانده شد  در لباس‌هایی عجیب‌وغریب ساخته‌شده از مو و پرهای مصنوعی.

” کابینت کنجکاوی‌ها” فضایی دوطبقه را اشغال می‌کرد، با ۴ دیوار پوشیده از طاقچه با بیش از ۱۰۰ لباس و اکسسوری – ازجمله همکاری او با میلینر فلیپ تریسی و جواهرسازی به نام شاون لین.

در مرکز آن، لباسی که با اسپری رنگ شده بود و با دو بازوی رباتیکی که به آهستگی تکان می‌خورد حس زنده‌بودن ایجاد می‌کرد.

صفحه‌نمایش بزرگی در مجموعه‌ای از محفظه‌ها فیلمی از مک کوئین را پخش می‌کرد.

قضای آخر نمایش  کالکشن پایانی او را پیش از مرگش به نمایش می‌گذارد،آتلانتیس افلاطون از بهار تابستان ۲۰۱۰، که برای دنیای زیر آب آینده طراحی شده بود.

موسیقی در هر یک از گالری‌ها به‌طور خاصی توسط جان گاسلینگ کسی که در همه ارائه‌های مک کوئین همراه او بوده است، نوشته شده بود.

الکساندر مک کوئین: سویج بیوتی برای عموم از ۱۴ مارس افتتاح شد و تا ۲ اوت ادامه داشت.

صفحه اختصاصی نمایشگاه‌های مد

نمایشگاه مد الکساندر مک کوئین: سویج بیوتی

نمایشگاه مد – الکساندر مک کوئین: سویج بیوتی ۲۰۱۵
نمایش پروفایل

فشن بلاگر

این مطلب برای شما تهیه شده است، پس دیدگاه شما برای ما مهم است

دیدگاه خود را ثبت کنید

شوآنا
ریست کردن رمز ورود