معرفی کتاب ۵۰۰ فیگور در مد (آقایان)

کتاب ۵۰۰ فیگور در مد (آقایان) به نویسندگی چیدی وین و ترجمه محمد امیری در حوزه طراحی مد و پوشاک توسط انتشارات جمال هنر در سال ۱۳۹۵ در ۱۷۸ صفحه به چاپ رسیده است.

مقدمه کتاب ۵۰۰ فیگور در مد (آقایان)

چرا زمانی که به یک مدل لباس فکر می‌کنیم، خیلی سریع طراحی یک نوع سبک به ذهن ما خطور می‌کند، که به‌طور خلاصه دارای فیگورهای غیرطبیعی است؟

و چرا این فیگورها را در مجلات مد و لباس می‌بینیم؟

آیا مدل‌هایی که به‌سادگی و با دستانی مستقیم ایستاده‌اند و هیچ‌گونه احساسی در چهره‌ آنان مشاهده نمی‌شود، می‌توانند توجه افراد را به خود جلب کنند؟

هدف از لباس و لباس پوشیدن

هدف لباس همیشه کارکردی نیست، لوازم جانبی بسیاری در دسترس است. اگر این‌چنین نبود، هیچ‌گونه تفاوتی میان لباس‌ها مشاهده نمی‌شد. اما انسان‌ها علاقه شدیدی به‌ظاهر و زیبایی خوددارند و ظاهر خود را به نمایش می‌گذارند تا باعث خرسندی شده یا ارزش‌های خاصی را منتقل کنند.

لباس باید از کیفیت چشمگیر و خاصی برخوردار باشد تا باعث برانگیخته شدن احساسات شود. به همین دلیل نمایش‌های مد لباس، برای طراحان برگزار می‌شود و افرادی مانند «فران آدریا» فعالیت می‌کنند و موزه‌ها بنا شده اند. زیرا ما انسان‌ها به احساسات نیاز داریم. همواره از من می‌پرسند:

«آیا باید بتوانی به‌خوبی طراحی کنی تا به‌عنوان طراحی ماهر شناخته بشوی؟»

من همیشه پاسخ می‌دهم که به‌طورکلی کسب مهارت‌های خاص هنری بسیار اهمیت دارد، اما تأکید می‌کنم که ضروری نیست. آنچه به‌واقع حائز اهمیت است، آگاهی از نحوه‌ انتقال احساسات درونی است.

باید بدانید که چگونه مقصود خود را با یک مداد بیان کنید، به‌طوری‌که قابل‌فهم باشد. در این صورت، به‌محض اینکه از زبان هنری خود استفاده می‌کنید، منظور شما قابل‌درک خواهد بود. آیا جالب‌تر نیست که این کار را جذاب‌تر انجام دهید؟

به همین منظور، همانند سبکی که می‌خواهیم برای طراحی خود بکار ببریم، از رنگ‌ها استفاده نمی‌کنیم، بلکه به مدل‌ها نیز روح می‌بخشیم.

ضرورتی ندارد که تصویر طراحی‌شده واقع‌گرایانه باشد زیرا زبان‌های هنری بسیاری وجود دارد، اما از هر زبانی که استفاده می‌کنیم، آگاهی از بخش‌های لباس که طراحی می‌کنیم و نحوه‌ تأثیر آن‌ها بر حرکات بدن انسان اهمیت دارد.

اگر تسلط بر چین و چروک‌ها را مدیریت کنیم، نتایج نهایی از جذابیت بیشتری برخوردار خواهند بود.

عناوین موجود در کتاب

این کتاب همان‌طور که از اسمش پیداست ۵۰۰ فیگور از آقایان در حالت‌های مختلف با لباس‌های گوناگون را در اختیار شما قرار می‌دهد تا شما را دررسیدن به یک طراحی لباس خوب که به‌راحتی منظور شما را به بیننده برساند، یاری کند.

معرفی کتاب ۵۰۰ فیگور در مد (آقایان)
نمایش پروفایل

فشن بلاگر

این مطلب برای شما تهیه شده است، پس دیدگاه شما برای ما مهم است

دیدگاه خود را ثبت کنید

شوآنا
ریست کردن رمز ورود